Sulík ľutuje, že Matovič dostal miesto na kandidátke SaS

28.07.2010 15:37
Richard Sulík
Predseda parlamentu a strany SaS Richard Sulík. Autor:

Predseda strany SaS Richard Sulík považuje za chybu, že dal miesto na kandidačnej listine strany zástupcovi Obyčajných ľudí Igorovi Matovičovi.

„Nevnímam ho ako korektného partnera,“ zdôraznil Sulík. Pripomenul, že Matovič podpísal písomný záväzok, že nevystúpi z poslaneckého klubu. „Pomohli sme mu do parlamentu a teraz je z toho taký nadšený,“ poznamenal s tým, že Matovič sa veľmi rád vidí v médiách a rád o sebe číta a robí mu to dobre. K Matovičovej kritike, že v programovom vyhlásení sa nenachádzajú všetky ním požadované body, Sulík uviedol, že sa v ňom nachádza vyše 20 bodov. „Začalo to tak, že on (Matovič – pozn.) na začiatku dohody mal 22 bodov, ktoré som mu schválil, a my sme sa písomne dohodli, že každý ďalší bod môže byť mnou vetovaný, a on krátko nato došiel a vytiahol 100 bodov,“ zdôraznil Sulík. „Nad niektorými by rozum postál, niektoré by napísal lepšie aj môj trojročný syn Hugo,“ dodal.

K Matovičovmu údajnému vystúpeniu z poslaneckého klubu Sulík poznamenal, že ako predseda klubu žiadne oznámenie nedostal. Informáciu o opustení klubu SaS štvoricou Obyčajných ľudí medzičasom už Matovičov kolega Jozef Viskupič dementoval. Sulíkovi sa nepodarilo telefonicky spojiť s Matovičom, aby si situáciu vysvetlili. Rovnako nehovoril so zvyšnou časťou reprezentujúcou Obyčajných ľudí. „Ich vnímam ako takých ustálenejších a vyzretejších,“ poznamenal Sulík na adresu poslancov Eriky Jurinovej, Martina Fecka a Jozefa Viskupiča.

Považujete Obyčajných ľudí za spoľahlivých partnerov koalície?

Sulík si chce v poslaneckom klube urobiť poriadok. To, čo sa deje v súčasnosti, ho „veľmi mrzí“. Myslí si, že vzájomnú komunikáciu so zástupcami Obyčajných ľudí nepodceňuje a komunikovať s nimi chce aj v budúcnosti. „Myslím si, že v posledných týždňoch to nestroskotalo na tom, že by som bol s Igorom Matovičom málo komunikoval,“ do­dal.

Igor Matovič a ďalší traja poslanci – Erika Jurinová, Martin Fecko a Jozef Viskupič kandidovali do parlamentných volieb ako členovia nezávislého občianskeho hnutia Obyčajní ľudia pod značkou SaS. Kandidovali na posledných štyroch miestach 150-člennej kandidátky SaS, pričom sa dostali za vedúcu trojku strany – Richarda Sulíka, Daniela Krajcera a Jozefa Mihála. Krátko po voľbách tvrdil predseda strany Richard Sulík, že spomínaná štvorica v plnom rozsahu podporí Programové vyhlásenie vlády a bude dohliadať nad jeho dodržiavaním.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

140 debata