Radičová vedie štát, ktorý jej spôsobuje traumu, tvrdí Húska

Je čudné, že predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ) vedie štát, ktorý jej spôsobuje traumu. Povedal to ekonóm, bývalý poslanec a vrcholný predstaviteľ HZDS Augustín Marián Húska.

22.08.2010 09:44
Augustín Marián Húska Foto:
Bývalý poslanec NR SR Augustín Marián Húska.
debata (209)

„Radičová sa chválila tým, že neprekonala traumu z rozdelenia spoločného štátu. Prinajmenšom je čudné, aby teraz mala vôľu viesť štát, ktorý jej spôsobuje traumu,“ pripomenul Húska postoje premiérky k rozdeleniu Československa.

Na otázku, ako hodnotí neúspech HZDS v posledných parlamentných voľbách, Húska poznamenal, že príčin sa v jednej chvíli nahromadilo viac. „Bolo treba škandalizovať práve tú politickú silu, ktorá k obnoveniu štátnosti viedla,“ vyhlásil. Priznal však, že chyby robilo aj hnutie. „Politická sila, ktorá môže pôsobiť ako nadpozemská sila mravná, to je nemysliteľné. Všetci sú len ľudia s ľudskými parametrami. Tobôž politici, ktorí prichádzajú k moci a zdrojom, sa samozrejme vždy zafúľajú,“ povedal.

V prípade HZDS sa však podľa Húsku objavilo množstvo „parazitov“, ktorí chceli využiť príležitosť. „Nielen byť blízko moci, ale najmä blízko rozdeľovania majetku, ktoré bolo vynútené slobodným svetom. Aby sme uskutočnili tú tzv. rýchlu privatizáciu,“ povedal Húska, podľa ktorého nemalo hnutie vždy „šťastnú ruku“ pri personálnych otázkach.

Čo sa týka posledného roku, HZDS malo podľa neho v čase celosvetovej krízy viac zdôrazňovať potrebu ochrany slovenskej štátnosti. „Kríza je obrovská a veľmoci vôbec nevedia, či z nej vyjdú nie že pošramotené, ale či z nej vyjdú ako celky,“ uzavrel Húska.

209 debata chyba