Vrah a obete mali susedské spory, niektorí hovoria dokonca o rasizme

31.08.2010 11:54
vrah, streľba, Devínska Nová Ves, strelec
Na displeji fotoaparátu je strelec z Devínskej Novej Vsi. Autor:

Predovšetkým susedské spory vidia obyvatelia postihnutej bytovky za vyčíňaním strelca so samopalom, ktorý v pondelok na bratislavskom sídlisku Devínska Nová Ves zabil sedem ľudí a potom spáchal samovraždu. Napísali to viaceré denníky. Niektorí z príbuzných obetí podľa denníka Sme hovorili aj o rasovom motíve, ktorý však polícia zatiaľ nepotvrdila.

Šesť zo siedmich obetí strelca patrilo podľa polície k jednej rodine rómskeho pôvodu. „Nevychádzali spolu dobre. On bol taký zvláštny, žil sám,“ citovalo Sme približne 45-ročnú ženu zo susedstva. Zavraždená rodina mala podľa denníka povesť neprispôsobivých občanov, údajne sa v byte bujaro zabávali a do noci robili hluk.

„Nemal rád čiernych. Stále proti nám niečo mal. Býval oproti v garzónke,“ tvrdila jedna z príbuzných obetí. Polícia však zatiaľ o motíve nechcela špekulovať, nepotvrdila ani to, že by za streľbou mala byť rasová neznášanlivosť.

Muž rozpútal vraždenie v pondelok doobeda v byte rodiny, kde zabil štyri ženy a jedného muža. Ich ďalšieho príbuzného zavraždil pri vchode paneláku. Potom pálil po náhodných obetiach, streľbu neprežila ďalšia žena, ktorá zrejme v nesprávnom čase vyšla na balkón. Viac ako desiatku ľudí zranil, medzi nimi bol aj trojročný chlapček. Vážne zranenia utrpel i jeden zo zasahujúcich policajtov.

Hospodárske noviny napísali, že podľa susedov mal muž nepriateľskú povahu a správanie nielen voči Rómom, ale aj ostatným obyvateľom bytovky.

Vrah mal podľa polície 48 rokov, viaceré médiá ho označili za bývalého vojaka. Podľa denníka Nový čas sa volal Ľubomír H. a v roku 1992 vraj už čelil obvineniu pre násilný trestný čin. V Devínskej Novej Vsi vnikol do bytu istého muža a hrozil, že mu ublíži, ak nebude splácať pôžičku, ktorej je ručiteľom, tvrdil denník.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box čierna kocka "L" červené ruže

Flower box čierna kocka "L" červené ruže

73,99
Elite krémové  ruže Grand

Elite krémové ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk