Poslanec Matovič zaplatí pohreb nebožtíka z Lunika IX

Uhradiť náklady na pohreb aj pomoc pri vybavovaní podaní prisľúbil poslanec NR SR Igor Matovič, ktorý navštívil rodinu pozostalých Gažiovcov z košického rómskeho sídliska Lunik IX. Poslanec Matovič navštívili rodinu pozostalých Júliusa Gažiho a ako povedal, "uhradím náklady na pohreb, čo bude podľa pani Gažiovej asi 1 200 eur. Pomôžem jej aj pri vypracovaní podania na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou," povedal Matovič.

14.09.2010 18:22
debata (66)

Ako uviedla manželka Nataša Gažiová, najprv jej muža v sobotu ráno zobrala sanitka a keď skonal, tak nebožtíka vyložila k múru bytového domu a nechala tak. O tom, že leží vonku, sa dozvedela len od susedov.

„Mňa poslanec Robert Fico označil za netolerantného. Fico, ani nik iný z poslancov sa tu ani neukázal. Keď som jedného oslovil, aby išiel so mnou, tak povedal, že na Lunik IX pôjde, ale len s eskortou. Tak som sa sem vybral sám a ponúkol som rodine pomoc,“ povedal Igor Matovič, ktorý medzi Rómov prišiel bez ochrany, v rifliach, tričku a bunde. Doložil, že všetci majú len plné ústa tolerancie a nediskriminácie, no keď treba niečo konkrétne urobiť, tak nik nekoná.

66 debata chyba