Hroziaci kolaps hýbe STV. Padne riaditeľ Nižňanský?

11.10.2010 07:49
Nižňanský, STV
Generálny riaditeľ Slovenskej televízie Štefan Nižňanský Autor:

Situáciu v STV bude tento týždeň riešiť minister kultúry aj televízna rada. Zaoberať by sa mali vážnymi finančnými problémami verejnoprávnej televízie, v súvislosti s ktorými sa minulý týždeň objavili úvahy o zrušení športového kanála STV 3. K tomu ešte pribudol prehratý súdny spor so štúdiom Omega Plus.

Minister Daniel Krajcer (SaS) chce predstaviť riešenie situácie v STV, ktorá je podľa neho kritická, zajtra. Televízna rada zasadne mimoriadne v najbližších dňoch. O predčasné zvolanie schôdze požiadali piati členovia Rady STV. Či budú rokovať aj o odvolaní generálneho riaditeľa STV Štefana Nižňanského, jej predseda Martin Kákoš nepovedal. „Nechcem predbiehať situáciu. Uvidíme, aké budú názory členov rady. Moje stanovisko je len jedného z pätnástich,“ uviedol.

Tohtoročná strata STV by mohla dosiahnuť až 17 miliónov eur aj napriek tomu, že dostala od štátu dotáciu 12 a pol milióna eur. Ďalšie tri milióny televízia prehrala v dlhoročnom súdnom spore so štúdiom Omega Plus. V takejto situácii sa objavili informácie, že manažment pripravuje od 1. novembra pozastavenie vysielania Trojky. Kákoš hovorí, že takýto závažný krok musí podľa zákona televízna rada odobriť, pričom ich zatiaľ STV nepožiadala o zaujatie stanoviska.

„Prvý november je iluzórny termín. Ak by sme aj pozastavenie Trojky odsúhlasili, STV ešte musí žiadať Radu pre vysielanie a retransmisiu, aby jej odobrala licenciu na tento kanál,“ povedal predseda Rady STV.

Podľa hovorcu STV Petra Suska manažment televízie v poslednom období opakovane preukázal, že je schopný prichádzať s návrhmi na riešenie súčasnej ekonomickej situácie STV.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku