Politické košiare strieda ako ponožky

02.11.2010 07:31
Rudolf Lachkovič
Rudolf Lachkovič, ktorého podporuje SDKÚ, OKS, Most-Híd a SaS kandidoval pred štyrmi rokmi za miestneho poslanca za koalíciu Smer, HZDS a SNS. Autor:

Rudolf Lachkovič (58) je jedným z kandidátov na post starostu bratislavskej Karlovej Vsi. Podporuje ho pravicová koalícia SDKÚ, OKS, SaS a Most-Híd. Bilbordov s jeho menom je už mestská časť plná.

Nič zvláštne by na tom nebolo, keby ten istý Lachkovič v tej istej mestskej časti nekandidoval v komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi za miestneho poslanca pod hlavičkou koalície Smer, HZDS a SNS. Zapísaný bol vo volebnom obvode číslo 4 na deviatom mieste. Občania ho však do miestneho zastupiteľstva neposunuli.

Ešte pikantnejšie však je, že len niekoľko mesiacov predtým sa Lachkovič uchádzal aj o post poslanca v parlamentných voľbách. A vtedy to pre zmenu bolo za Slobodné fórum. Na kandidátke strany Zuzany Martinákovej sa mu ušla 19. priečka, no do Národnej rady neprešiel ani on, ani jeho materská strana.

Nominant pravice si v súčasnosti svoje politické ambície uspokojuje ako člen neposlanec vo finančnej komisii v Devíne.

V obchodnom registri figurovalo či figuruje meno Rudolf Lachkovič v zhruba päťdesiatke firiem. V 90. rokoch pracoval aj vo funkcii člena Výkonného výboru Fondu národného majetku.

Priestor na vyjadrenie a vyvrátenie podozrení týkajúcich sa jeho osoby poskytla Pravda aj priamo starostovskému kandidátovi Lachkovičovi. Napriek tomu, že kontakt na redakciu si starostlivo zapísal, nijaké vysvetlenie nepodal. Nereagoval ani na e-mail. Aj z centrály SDKÚ sa za celý týždeň ozvalo len strohé: Situáciu a informácie súvisiace s pánom Lachkovičom si preverujeme.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk