Podsvetie ponúka odmenu za mená svedkov v kauze Tupý

Bratislavská mafia podľa informácií TV Markíza ponúka tučnú odmenu za mená nových svedkov v kauze zavraždeného študenta Daniela Tupého, okolo ktorej je opäť poriadne horúco.

09.01.2011 19:39
otec, Tupý Foto:
Otec zavraždeného študenta Daniel Tupý starší si myslí, že minister vnútra nemal spomínať nové svedectvá v prípade.
debata (32)

Nedávno totiž ministerstvo vnútra zverejnilo informáciu, že v prípade majú nové svedectvá. Dva od seba nezávislé zdroje potvrdili televízií Markíza, že podsvetie ponúka 200 tisíc eur za mená ľudí, ktorí minulý rok vypovedali na polícii a sú ochotní dať nové fakty v kauze, ktorá sa zatiaľ končila fiaskom.

Údajne ide o štyroch nových svedkov vraždy Daniela Tupého. Otec zavraždeného študenta si myslí, že ministerstvo vnútra nemalo vôbec informovať o nádejnom postupe. Minister vraj nemal spomínať nové svedectvá v prípade vraždy jeho syna. „Mali by si snáď tí ľudia na polícii uvedomiť, že sú zodpovední aj za životy svedkov,“ povedal Daniel Tupý starší.

Šéf rezortu Daniel Lipšic polícii a svojím útvarom verí, podľa neho mafia nepochodí ani so štedrou odmenou. „Nepodarí sa im to,“ povedal  Markíza Lipšic. Daniel Tupý starší však taký optimista nie je a podľa neho je nebezpečné, ak polícia pri tomto prípade nepracuje s maximálnym stupňom utajenia. „Dochádza k sústavným kontrolám spisov, mnohí ľudia sa oboznamujú, robia kontroly k tým spisom, píšu výsledky,“ povedal otec zavraždeného študenta.

Minister tvrdí, že policajti, ktorí sa vraždou študenta zaoberajú, nič podsvetiu neprezradia ani za státisíce eur. Preto používame polygraf, aby sme preverili bezúhonnosť ľudí, ktorí pracujú v našich špeciálnych útvaroch," konštatoval Lipšic. Podľa Lipšicovho predchodcu Roberta Kaliňáka to, že podsvetie takéto niečo hovorí a vypisuje odmeny, len dokazuje, že polícia ide dobrým smerom.

32 debata chyba