Mikloš neustúpi, aj keby Radičová hrozila odchodom z postu premiérky

Minister financií Ivan Mikloš tvrdí, že nebude podliehať žiadnym mediálnym tlakom a neustúpi vo svojom rozhodnutí podporiť zotrvanie Miroslava Mikulčíka vo funkcii šéfa Daňového riaditeľstva. Povedal, že si je vedomý zodpovednosti, ktorá z tejto jeho podpory vyplýva. Dodal, že o podpore Mikulčíka s koaličnými partnermi nerokoval.

19.04.2011 09:27, aktualizované: 09:48
Ivan Mikloš Foto:
Minister financií Ivan Mikloš na tlačovej konferencii o aktuálnom politickom dianí a pomeroch vo vnútri SDKÚ.
83

Minister Mikloš odmietol komentovať konanie premiérky Ivety Radičovej, prečo po niekoľkých dňoch zmenila na celú kauzu názor a či podlieha tlakom zo strany médií.

Zároveň odmietol možnosť, že by sám odstúpil z ministerskej stoličky. „Nie je dôvod, aby som odstupoval v funkcie. Ale rešpektujem práva a povinnosti pani premiérky, ktoré sú veľmi silné. Inak konať nemôžem,“ dodal.

Mikloš zdôrazňoval, že zodpovednosť za chod ministerstva financií má jedine minister. Naznačil, že ak by premiérka Iveta Radičová podmienila svoje zotrvanie na premiérskej stoličke odchodom Mikulčíka, svoje rozhodnutie nezmení. „Nie je nikde dané, že musíme mať s premiérkou rovnaké stanovisko v každej veci,“ povedal Mikloš s tým, že ich vzájomné vzťahy sú normálne a pracovné. Zároveň však pripustil, že môže dôjsť aj k tomu, že ho premiérka Radičová požiada o odstúpenie z funkcie. „Neviem, môže sa to stať, je to jedna z možností.“

Daňové riaditeľstvo ešte za bývalej vlády Roberta Fica podpísalo zmluvu o budúcej zmluve s firmou VSH development. Pred mesiacom však Mikulčík podpísal novú zmluvu so Ščurkovou firmou Nitra Invest, ktorá mala nejasného cyperského spoločníka. Mikulčík Nitra Invest vybral metódou prieskumu trhu. Mikloš na tlačovej konferencii tvrdil, že žiadne zákony porušené neboli a naopak, tento postup štátu v priebehu piatich rokov ušetril 3,5 milióna eur oproti zmluve podpísanej ešte za Ficovej vlády a že v skutočnosti ide o jej kauzu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
83 debata chyba