Smer ide odvolávať Radičovú, taká klamárka tu podľa Fica nebola

, 19.04.2011 16:23, aktualizované: 17:24
Fico, Radičová
Expremiér Robert Fico sa v parlamente pokúsi odvolať svoju nástupníčku Ivetu Radičovú. Autor:

Smer sa na budúci týždeň pokúsi v parlamente odvolať premiérku Ivetu Radičovú. Dôvodom podľa predsedu strany Roberta Fica je, že predsednčka vlády Iveta Radičová sa prihlásila k praniu špinavých peňazí.

„Po Veľkej noci podávame návrh na odvolanie premiéry Ivety Radičovej, pretože si nezaslúži byť ani jedinú minútu premiérkou tejto krajiny,“ povedal predseda Smeru Robert Fico.

„Takýto klamár na slovenskej politickej scéne ešte nebol a to sme tu už mali poriadne individuá,“ dodal.

Smer tak bude žiadať vyvodenie politickej zodpovednosti za kauzu pripravovaného prenájmu budovy pre košické daňové úrady. Fico povedal, že hlasovanie v parlamente ukáže, aký postoj k boju proti klientelizmu majú ostatné tri vládne strany. Najmä ak niektorí predstavitelia vládnej koalície pripúšťali vyvodenie zodpovednosti voči generálnemu riaditeľovi Daňového riaditeľstva (DR) SR Miroslavovi Mikulčíkovi.

„Rozpor medzi vyhláseniami Ivery Radičovej a jej skutkami je alarmujúci. Čo má skúmať NKÚ? Či je pán Mikulčík osobný priateľ Ivana Mikloša, s ktorým chodí na vrtuľníku lyžovať na Aljašku? Alebo, že okresný predseda SDKÚ je osobný priateľ Gabriela Palacku a Mikuláša Dzurindu?,“ opýtal sa Fico.

„Po tajnej dohode Mikuláša Dzurindu, Ivana Mikloša a Ivety Radičovej musíme konštatovať, že Iveta Radičová sa definitívne zaradila do štruktúr SDKÚ, ktoré cez daňové raje a Karibik perú špinavé peniaze z privatizácie,“ vyhlásil predseda Smeru. Dodal, že Radičová celé mesiace pred voľbami sľubovala boj proti klientelizmu a korupcii. „Iveta Radičová mala ústavnú kompetenciu odvolať Ivana Mikloša bez akéhokoľvek súhlasu SDKÚ. Napriek tomu pristúpila na tú najšpinavšiu politickú hru,“ uzavrel Fico.

Kauzu otvoril minulý týždeň v pondelok práve predseda opozičného Smeru, keď prezentoval informácie, že DR SR podpísalo zmluvu o prenájme spoločnej budovy pre viaceré daňové úrady v Košiciach so spoločnosťou Nitra Invest, s.r.o. Jej spolumajiteľom a konateľom je pritom okresný predseda SDKÚ-DS a šéf jej poslaneckého klubu v Nitrianskom VÚC Ondrej Ščurka.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku