Potvrdila to generálna riaditeľka verejnoprávneho média Miloslava Zemková.
„Ak by sme ju chceli udržať, tú budovu, pre ďalšie fungovanie, tak tá si vyžiada pomerne vysoké investície a my ich nemáme v rozpočte. Takže radšej sa uskromníme v nejakých iných priestoroch, ako držať ten kolos,“ povedala. Podľa šéfky RTVS sú spomínané priestory značne zanedbané. Hlavným zisteným nedostatkom bol zastaraný systém požiarnych hlásičov, za ktorý už televízia dostala aj pokutu.
Budúcnosť najvyššej budovy v Mlynskej doline sa môže podľa Zemkovej vyvíjať niekoľkými spôsobmi. „Je možné ju nejakou zámennou zmluvou vymeniť za iné priestory, alebo ju odpredať, či naložiť s ňou iným spôsobom. Ak uvažujeme o jednej z dvoch spomínaných možností, bude to súvisieť s celkovou koncepciou ďalšieho umiestnenia celkovej RTVS,“ zdôraznila s tým, že takéto rozhodnutie nemôže prijať sama.
Sťahovanie sa bude týkať prevažne ľudí z centrálnych sekcií administratívy RTVS. Časť z nich sa presunie do budovy Slovenského rozhlasu (SRo) na Mýtnej ulici, ďalší odídu do výrobných priestorov.
Úplné vysťahovanie priestorov v Mlynskej doline podľa generálnej riaditeľky RTVS v dohľadnej budúcnosti neprichádza do úvahy. Súčasne však poukázala, že bez priestorového zjednotenia fúziu verejnoprávneho rozhlasu a televízie nemožno označiť za dokončenú. Vedenie RTVS si v súvislosti s alternatívami priestorového riešenia už vyžiadalo aj základný názor odborníkov.
Podľa Zemkovej má „telerozhlas“ tri možnosti riešenia svojho rozmiestnenia. Do úvahy prichádza možnosť presťahovania do priestorov SRo s dobudovaním dodatočnej prístavby, ale aj rekonštrukcia rozhlasových štúdií v Mlynskej doline. Otvorená ostáva aj možnosť vybudovania nového spoločného priestoru „na zelenej lúke“. „Všetky tieto tri riešenia si vyžadujú veľmi vysoké investície. A na to nemáme peniaze, ani pri súčasnom, ani pri navrhovanom riešení financovania,“ uzavrela.