Podľa Sulíka sa Mikloš podieľal na podvode na občanoch únie

Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) povedal, že minister financií Ivan Mikloš prijal v Bruseli také podmienky splácania gréckeho dlhu, ktoré sú v rozpore s jeho vyhláseniami na pôde Národnej rady. "Je to podvod na európskych daňovníkoch," poznamenal.

, 25.07.2011 15:20, aktualizované: 16:15
Sulík Foto:
Šéf parlamentu Richard Sulík.
debata (36)

Sulík pripomenul slová Mikloša, ktorý podľa neho chcel v Bruseli presadzovať účasť súkromného bankového sektora, kolaterál, účasť Medzinárodného menového fondu (MMF), dohodu politických strán v Grécku a privatizáciu.

Výsledok však podľa predsedu SaS tomuto postoju nezodpovedá. Hoci avizovaná výška pomoci sedí, privatizácia je spomenutá len ako „všeobecný blábol“. Deklarácia podľa Sulíka neobsahuje ani slovo o dohode strán a kolaterále. „Schválili pôžičku 109 mld. eur, ale bude ju financovať len MMF a európski daňovníci,“ konštatoval Sulík.

SaS však podľa Sulíka nechce vystupovať z koalície. Zároveň sa vyjadril, že koalícia v tejto otázke nebude jednotná. Spolieha sa preto na predsedu Smeru Roberta Fica, podľa ktorého, ak nebude koalícia jednotná, jeho strana nebude hlasovať za navýšenie eurovalu.

36 debata chyba