Podľa Sulíka sa Mikloš podieľal na podvode na občanoch únie

, 25.07.2011 15:20, aktualizované: 16:15
Sulík
Šéf parlamentu Richard Sulík. Autor:

Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) povedal, že minister financií Ivan Mikloš prijal v Bruseli také podmienky splácania gréckeho dlhu, ktoré sú v rozpore s jeho vyhláseniami na pôde Národnej rady. "Je to podvod na európskych daňovníkoch," poznamenal.

Sulík pripomenul slová Mikloša, ktorý podľa neho chcel v Bruseli presadzovať účasť súkromného bankového sektora, kolaterál, účasť Medzinárodného menového fondu (MMF), dohodu politických strán v Grécku a privatizáciu.

Výsledok však podľa predsedu SaS tomuto postoju nezodpovedá. Hoci avizovaná výška pomoci sedí, privatizácia je spomenutá len ako „všeobecný blábol“. Deklarácia podľa Sulíka neobsahuje ani slovo o dohode strán a kolaterále. „Schválili pôžičku 109 mld. eur, ale bude ju financovať len MMF a európski daňovníci,“ konštatoval Sulík.

SaS však podľa Sulíka nechce vystupovať z koalície. Zároveň sa vyjadril, že koalícia v tejto otázke nebude jednotná. Spolieha sa preto na predsedu Smeru Roberta Fica, podľa ktorého, ak nebude koalícia jednotná, jeho strana nebude hlasovať za navýšenie eurovalu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku