Matovič odovzdal dôkazy o korupcii politických strán

30.08.2011 20:25
Igor Matovič
Nezávislý poslanec Igor Matovič Autor:

Nezaradený poslanec Igor Matovič odovzdal Úradu boja proti korupcii dôkazy o korupcii politických strán. V Hlavných správach o tom informovala televízia TA3.

Poslanec to televízií potvrdil s tým, že sa týkajú strany Smer a koaličných strán v nitrianskom vyššom územnom celku. Ide o KDH a SDKÚ.

Hovorca Prezídia PZ SR Michal Slivka potvrdil, že vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii oznámenie prijal a rozhodne o ňom v zákonnej lehote.

Matovič tvrdí, že dôkazy sa týkajú podozrivých praktík koaličných strán v nitrianskom samosprávnom kraji. „Podľa mňa vypovedajú o zvrhlom spôsobe rozdeľovania straníckych miest vo verejnej správe,“ povedal Matovič. Dôkazy údajne dostal anonymne od človeka, ktorý tvrdí, že ich má z kancelárie strany Smer.

Poslanec tak nepriamo obvinil okrem Smeru aj koaličné strany SDKÚ a KDH, tie na to nereagovali. Strana Smer to považuje za „typický pokrytecký spôsob“, ktorým Matovič údajne odhaľuje stranícke nominácie. Hovorca VÚC povedal, že všetci vedúci odporov boli ustanovení na základe riadnych výberových konaní.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku