Ako minister podmieňoval normálnu spoluprácu s Pravdou

21.11.2011 15:56
Ľubomír Galko
Rezort obrany Ľubomíra Galka mal s denníkom Pravda problém dlhší čas. Autor:

Ministerstvo obrany pod vedením Ľubomíra Galka malo s denníkom Pravda problém dlhší čas. Prejavovalo sa to aj v tom, ako reagovalo na otázky jeho redaktorov. V lete tohto roka to napokon vyvrcholilo e-mailovou komunikáciu medzi vedúcou oddelenia domácich udalostí denníka Pravda Patriciou Poprockou a ministrom obrany Galkom.

Vedúca redaktorka sa obrátila na ministra so žiadosťou, aby jej vysvetlil neprofesionálne správanie niektorých pracovníkov tlačového oddelenia. Upozornila na to, že tlačové oddelenie v priebehu dvoch týždňov trikrát za sebou neodpovedalo na otázku redaktora denníka Pravda priamo, ale svoje stanovisko poslalo najprv do tlačových agentúr. Odpovede ministerstva prišli do redakcie s niekoľkohodinovým zdržaním.

„Takýto postup je prinajmenšom neštandardný,“ napísala v e-maile Patricia Poprocká. „Chcem vás poprosiť, aby si vaši podriadení, platení z peňazí daňových poplatníkov, plnili svoje povinnosti,“ dodala.

Minister v odpovedi obvinil Pravdu z tendenčnosti či prekrúcania faktov, v podstate však priznal, že takto si rieši vlastný problém. „Keď prestane vaša redakcia zverejňovať diskreditačné články (prípadne nahrávky – na mysli mal zverejnenie záznamu, ako na diaľnici prekročil rýchlosť – pozn. red.) na moju osobu, keď prestane zasahovať niektorým vašim redaktorom do už nimi napísaného textu s cieľom poškodiť moju osobu, vieme sa bez problémov vrátiť k normálnej spolupráci,“ odpovedal Galko.

V tom čase na tlačovom oddelení pracoval bývalý novinár Lukáš Milan, ktorý odišiel z denníka Pravda v roku 2010. Po svojom odchode organizoval na sociálnej sieti kampaň proti denníku Pravda. Tlačové oddelenie viedol a doteraz vedie bývalý televízny redaktor Ivan Rudolf.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku