Pomýlili ste si miesto, odkázal protestujúcim pre Gorilu prezident

Stovky protestujúcich pre kauzu Gorila, ktorí minulý týždeň v piatok zasypali nádvorie prezidentského Grassalkovičovho paláca v Bratislave banánmi, vyjadrovali podľa prezidenta Ivana Gašparoviča svoju nespokojnosť na nesprávnom mieste.

30.01.2012 10:18
Gorila, protest v Bratislave Foto:
Preidentský palác zasypali protestujúci banánmi.
debata (51)

„Evidentne si zmýlili adresu. Keby prezidentovi nezáležalo na vyšetrení kauzy Gorila, asi by v utorok nezbavil mlčanlivosti riaditeľa SIS,“ povedal hovorca prezidenta Marek Trubač. Gašparovič ešte pred protestom oslobodil od povinnosti mlčanlivosti riaditeľa SIS Karola Mitríka, ktorého chcú vyšetrovatelia vypočuť v kauze Gorila.

Na prvom verejnom proteste pre kauzu Gorila bolo niekoľko tisíc ľudí. Z bratislavského Námestia SNP sa presunuli k prezidentskému palácu, protest skončil pred bránami Národnej rady SR. Grassalkovičov palác ako aj budovu parlamentu dav obhádzal desiatkami banánov a opakovane kričal „vlastizrada“ či „odstúpiť“.

Protestujúci svoje požiadavky zhrnuli v desiatich bodoch. Chcú okamžité zbavenie mlčanlivosti všetkých orgánov a osôb, ktoré môžu kauzu Gorila objasniť, odstúpenie predstaviteľov strán, ktorí sa v spise spomínajú, z politických funkcií a kandidátok a žiadajú aj posunúť termín konania predčasných parlamentných volieb z 10. marca na september. Protesty sa pravdepodobne budú opakovať aj v iných mestách na Slovensku. Organizátori odmietajú, že by protesty mali politické pozadie.

Na protest proti aktérom v kauze Gorila a proti...
Na protest proti aktérom v kauze Gorila a proti...
+20Máme cely pre všetkých - treba začať zhora,...
51 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy