Ščurko je vinný, súd mu vymeral osem rokov. Hokejista sa odvolal

Súd uznal hokejistu Ladislava Ščurka vinným z obzvlášť závažného zločinu vraždy a odsúdil ho na osem rokov odňatia slobody. Ščurko bol odsúsdený za vraždu hokejového rozhodcu Mareka Liptaja, ktorej sa dopustil v januári 2008.

16.07.2012 14:55
Ladislav Ščurko Foto:
Ladislav Ščurko dostal osem rokov.
debata (31)

V odôvodnení rozsudku sudca Ján Poprocký uviedol, že súd neuveril zmene výpovede hokejistu a vyhláseniu, že je nevinný a že skutok spáchali dvaja neznámi muži z takzvanej tipovacej mafie.

Na poslednom pojednávaní 12. júla boli na sude zverejnené obrazovo – zvukové nahrávky z prehliadky osobného vozidla obžalovaného, z miesta nálezu kostry muža nezistenej totožnosti a z pitvy. Po ukončení dokazovania odzneli záverečné reči. Tie predniesol prokurátor, právny zástupca poškodenej strany, obhajca obžalovaného, náhradný obhajca aj samotný obžalovaný.

Podľa záverov psychiatrického vyšetrenia sa Ščurko skutku dopustil v stave zmenšenej príčetnosti, čo súd považoval za poľahčujúcu okolnosť a preto uložil trest v dolnej sadzbe. Súd uložil ochranné psychiatrické liečenie odsúdeného ambulantnou formou. Pre výkon trestu ho zaradil do zariadenia pre výkon trestu so stredným stupňom stráženia.

Ščurko sa na mieste odvolal voči vine aj voči trestu.

31 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy