Procházka: Som za odluku cirkví od štátu. Ak zapýtajú daň, rád zaplatím

"Odluku cirkví od štátu už na inštitucionálnej a ideologickej úrovni máme a treba ju dokončiť aj na úrovni financovania cirkví," povedal v online diskusii s čitateľmi Pravda.sk poslanec za KDH a zakladateľ platformy v rámci strany Radoslav Procházka.

30.09.2012 16:30, aktualizované: 01.10.2012 11:44
Radoslav Procházka Foto: ,
Poslanec za KDH Radoslav Procházka.
debata (64)

„Ak následne moja cirkev bude pýtať daň, rád ju zaplatím,“ dodal.

Procházka dostal aj niekoľko otázok na adresu svojho predsedu Jána Figeľa. Jeho priamej kritike sa však vyhol. „Ja som nikdy nepestoval politiku ako osobný spor a ani to robiť nebudem. K výkonu funkcie predsedu hnutia som sa už vyjadril opakovane a kriticky to bolo práve pri tých dvoch prípadoch, ktoré spomínate. Nemám dôvod na tej kritike čokoľvek meniť, ale opakovať ju do nemoty znova a znova mi príde zbytočné, keďže je verejne známa,“ poznamenal.

Procházka odpovedal aj na otázku ohľadne prezidentskej kandidatúry. Do volieb pravdepodobne zasiahne bývalý predseda Ján Čarnogurský, predsedníctvo KDH vśak zatiaľ nepovedalo, či ho podporí. Naopak, šušká sa, že ďalším kandidátom z radov KDH by mohol byť Pavol Hrušovský.

„Strana, ktorá proti svojmu zakladajúcemu predsedovi postaví protikandidáta, má vážny vnútorný problém. To, či sa tak stane, bude vecou rozhodnutia rady KDH. A zdá sa mi, že v ostatnom čase sa rada stáva autonómnejšou vo vzťahu k rozhodnutiam predsedníctva. Takže túto otázku nepovažujem za definitívne zodpovedanú,“ u­viedol Procházka.

64 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy