Frešo: Radičová potrebuje čas

Iveta Radičová potrebuje v súvislosti s prezidentskými voľbami čas, a to je v poriadku. V bilančnom rozhovore pre TASR to vyhlásil líder SDKÚ Pavol Frešo v odpovedi na otázku, prečo jeho strana považuje za najvhodnejšieho kandidáta na hlavu štátu niekoho, kto opakuje, že kandidovať nechce.

22.12.2012 13:37
Pavol Frešo Foto:
Predseda SDKÚ Pavol Frešo
debata (185)

Či Radičová zmení názor, však Frešo špekulovať nechcel. „Jednoducho sme povedali to, čo je hlboká pravda a čo si väčšina ľudí myslí. Povedali sme to preto, lebo to naozaj malo zaznieť a ak sa chceme pohnúť v rokovaniach o spoločnom kandidátovi vpred, tak aj tento názor musí niekto povedať nahlas. Myslím, že SDKÚ urobila dobre. Povedať pravdu je správna politika,“ uviedol na margo uznesenia straníckeho Prezídia, ktoré označilo Radičovú za najvhodnejšiu prezidentskú kandidátku.

Frešo zároveň priznal, že expremiérka o tomto kroku Prezídia vopred nevedela. „Na to, aby som povedal svoj názor, nemusím sa pýtať nikoho, či môžem. To platí aj pri Prezídiu. Nie, dopredu sme sa s nikým neradili, povedali sme svoj úprimný názor aj so všetkými rizikami,“ priznal predseda SDKÚ, ktorého milo prekvapila jednoznačná zhoda funkcionárov.

Pavol Frešo zároveň nesúhlasí s vyhlásením lídra KDH Jána Figeľa, podľa ktorého je neslušné hovoriť o menách bez elementárneho súhlasu dotknutého. „Neslušné by z našej strany bolo, ak by sme našim voličom navrhli kandidáta, na ktorom by sme sa ako strana dohodli za zatvorenými dverami bez ohľadu na to, čo si myslia naši voliči a naši straníci. Tu je široká zhoda. Dovolím si radšej zastúpiť verejnosť, ako nejakú ´politickú korektnosť´,“ tvrdí Frešo. Je totiž presvedčený, že politika je v prvom rade o verejnosti a zastupovaní ľudí. „V tomto sa nenechám nijako obmedzovať,“ deklaroval.

Krok SDKÚ je pripravený si v rámci Ľudovej platformy vydiskutovať. „Trochu ma mrzí, že tie naše návrhy, aby sme sa zaviazali štyri strany k spoločnému postupu, aby sme vyberali z väčšieho koša kandidátov, aby sme uvažovali o primárnych voľbách, nič z toho zatiaľ nebolo vypočuté. Máme ešte čas, aby sme dospeli k spoločnému kandidátovi a navyše k takému, ktorý má reálnu šancu zviesť vyrovnaný súboj so socialistickým kandidátom,“ uzavrel.

185 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy