Balázs zakladá Občiansku platformu

Publicista a priateľ bývalej premiérky Ivety Radičovej Marián Balázs zakladá Občiansku platformu.

09.05.2013 15:02
balazs Foto: ,
Marián Balázs
debata (114)

Chce budovať lepšie a modernejšie Slovensko pre všetkých občanov. Informuje o tom portál Aktuálne.sk.

Na projekte pracuje aj analytik MESA 10 Radovan Kavický, bývalá poradkyňa premiérky a niekdajšia členka Slobodného Fóra Ľubica Navrátilová, jej bývalý stranícky kolega a štátny tajomník ministerstva dopravy Branislav Opaterný, bývalá novinárka a v súčasnosti riaditeľka občianskeho združenia Šanca pre nechcených Anna Ghannamová či herec Maroš Balážik.

Podľa Balázsa si občania zaslúžia také perspektívy a podmienky na prácu a život, aby nemuseli odchádzať do zahraničia. „A tí, ktorí odchádzajú na zahraničné štúdiá, aby sa s hrdosťou vrátili a svoje poznatky a vedomosti zúročili na Slovensku,“ uvádza Balázs. Sľubuje, že spolu s odbornou verejnosťou a občianskou spoločnosťou budú prinášať riešenia.

Expremiérka Radičová pre portál povedala, že o aktivite Mariána Balázsa vie, keďže ju avizoval už pred viac ako rokom. O vstupovaní do platformy nehovorí. "Nie je to štruktúra na vstupovanie a vystupovanie. Je to platforma, v ktorej ponúkajú konkrétne riešenia ľudia, ktorí sa nad jednotlivými problémami zamýšľajú.

Pokiaľ bude záujem o moje poznatky, keďže sa dlhodobo venujem problémom nezamestnanosti a demokratizácie, ponuka na uplatnenie cez túto webstránku ako jeden z kanálov na prezentovanie výsledkov, určite hovorím áno," uviedla.

114 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy