Exšéf daniarov pred súd za kolaps daňového systému nepôjde

Bývalý šéf daniarov Miroslav Mikulčík pred súd nepôjde. Prokuratúra podľa informácií televízie Markíza zrušila voči nemu obvinenie. Podľa polície bol zodpovedný za kolaps daňového systému, ale prokurátor to na obžalobu nevidel. Televízia Markíza o tom informovala vo večernom spravodajstve.

27.05.2013 20:10
debata (34)

Polícia pre kolaps pred dvoma mesiacmi obvinila exšéfa Daňového riaditeľstva Miroslava Mikulčík Podľa televízie bol z informácie o zrušení obvinenia zaskočený. Pre televíziu uviedol, že sa vyjadrí, keď mu to oficiálne doručia. Podľa informácií Markízy prokuratúre chýbal úmysel, ktorý by dokazoval Miroslavovi Mikulčík vedomé smerovanie daňovej správy do kolapsu. Polícia však zrušenie obvinenia nevidí ako koniec prípadu. „Prokurátor nám uložil pokyny, ktoré vykonáme,“ povedala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová.

Televízia pripomenula, že štát pred vyše rokom nevedel vyberať dane a podnikatelia sa nevedeli dostať k preplatkom. Neotestovaný systém za desať miliónov eur hneď po spustení skolaboval, úradníci nevedeli, čo robiť a hrozili aj úniky na DPH. Šesť miliónov eur zaplatili daňoví poplatníci za systém, ktorý v praxi nikdy nefungoval a zaplatiť treba ďalšie štyri milióny, dodala televízia.

34 debata chyba