Krajcer kandiduje na bratislavského župana. Má zabrániť víťazstvu Smeru

O kreslo predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa bude uchádzať aj Daniel Krajcer. Oznámil to na tlačovej konferencii v Bratislave šéf hnutia Nová väčšina - Dohoda Daniel Lipšic.

08.07.2013 15:28
Daniel Krajcer Foto: ,
Daniel Krajcer
142

Krajcerova kandidatúra má zabrániť tomu, aby Bratislavský kraj získal Smer. To totiž podľa prieskumu, na ktorý sa NOVA odvoláva, hrozí. Pavol Frešo (SDKÚ) by podľa neho Moniku Flašíkovú-Beňovú (Smer) neporazil a ona by vyhrala v prvom kole.

„Všetko nasvedčuje tomu, že súčasný župan by pravdepodobne boj o županské kreslo prehral. Z toho dôvodu sme sa rozhodli pre stredopravého voliča rozšíriť ponuku. A som presvedčený, že rozšírená ponuka zvýši šance, že Bratislavský kraj bude mať aj po jesenných voľbách nesocialistického neľavicového župana,“ povedal Lipšic. „Z prieskumov máme informácie, že by súčasný kandidát pravice (Frešo, pozn. red.) jednoducho kandidátku Smeru neporazil,“ doplnil Krajcer s tým, že ak sa rozšíri ponuka, neudeje sa to v prvom kole.

Pre Krajcera sa hnutie rozhodlo aj preto, že občania bratislavského kraja potrebujú a chcú zmenu. Ak by neuspel, podporí toho pravicového kandidáta, ktorý sa dostane do druhého kola volieb. „Vrátane súčasného župana,“ poznamenal Lipšic. To isté očakáva od každého stredopravého kandidáta voči Krajcerovi.

Krajcer sľúbil, že ak bude vo voľbách úspešný, je pripravený vzdať sa mandátu poslanca Národnej rady SR. „Som presvedčený, že vzťah ľudí k župe sa môže nanovo budovať len z tejto pozície a nie z Bruselu, ani z národnej rady,“ vysvetlil. Dodal, že ako predseda kraja by chcel okrem vybudovania vzťahu ľudí ku kraju aj nanovo postaviť vzťah kraja a mesta.

O kreslo predsedu BSK má okrem Krajcera záujem aj pravicový kandidáta Pavol Frešo (SDKÚ), Alojz Hlina a kandidátka Smeru Monika Flašíková-Beňová. Voľby do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sa uskutočnia v sobotu 9. novembra. V tých krajoch, kde ani jeden z kandidátov na predsedu nezíska absolútnu väčšinu odovzdaných hlasov, bude druhé kolo volieb. Malo by sa konať v sobotu 23. novembra. Postúpia do neho tí dvaja kandidáti na predsedu, ktorí v prvom kole získajú najväčší počet platných hlasov.

Ľudia v regionálnych voľbách rozhodnú aj o poslancoch krajských zastupiteľstiev. Za NOVU sa o miesta v nich budú uchádzať viacerí poslanci parlamentu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
142 debata chyba