Súd poslal do väzby muža, ktorý hodil do policajtov pervitín

Muža, ktorý hádzal do policajtov pervitín, poslal v piatok sudca do väzby. Spolu s ním aj jeho komplica.

23.08.2013 20:21
debata (1)

Policajti ich chytili v stredu večer v Lučenci, našli u nich takmer kilogram pervitínu, informovala o tom televízia Markíza v relácii Televízne noviny.

Tridsaťsedemročného muža z Lučenca previezli na okresný súd do Banskej Bystrici dnes ráno, krátko na to vystúpil z auta aj 24-ročný Bratislavčan. Sudca do hodiny rozhodol, obidvoch mužov vzal do väzby. „Sťažnosť sme nepodali, čakáme na závery kriminalisticko-expertízneho ústavu, a na základe týchto záverov stanovíme taktiku obhajoby,“ povedal televízii obhajca jedného z obvinených.

Mužom hrozí až dvadsaťročný trest, pripomína Markíza. Z prášku, ktorý policajti zadržali, by díleri vyrobili 40-tisíc dávok drogy. „Množstvo drogy by sa dalo speňažiť na čiernom trhu v hodnote 30– až 50-tisíc eur,“ uviedol policajný hovorca Michal Slivka. Dvojicu podľa televízie sledovali muži z Národnej kriminálnej agentúry už dlhšie, chytili ich na chatke 37-ročného Lučenčana. „Kuriózna situácia nastala pri zaisťovaní jedného z nich, keď zaútočil na políciu balíčkom pervitínu, ktorý do nich hodil,“ dodal Slivka.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #súd #pervitín