Martvoň: Trestné oznámenie na Alojza Hlinu mám hotové

26.09.2013 10:53
Anton Martvoň
Anton Martvoň Autor: ,

Poslanec vládneho Smeru Anton Martvoň už má hotové trestné oznámenie na Alojza Hlinu (nezaradený) za to, že ho v rokovacej sále štvrtého septembra napadol. Martvoň ho podá, ak sa mu Hlina do začiatku najbližšej parlamentnej schôdze (15. 10.) verejne neospravedlní.

„Javí sa nám to ako výtržnosť spojená s útokom na verejného činiteľa,“ povedal na margo obsahu trestného oznámenia.

Hlina sa už za svoj počin verejne ospravedlnil všetkým poslancom, okrem Martvoňa. Jemu sa ospravedlniť odmieta a povzbudzuje ho, aby nebol zbabelý a konečne avizované trestné oznámenie podal. „Vyzývam ho tiež, aby to isté, čo mi povedal v sále, povedal aj mimo nej,“ poznamenal ku skutočnosti, že poslanec má na svoje výroky v pléne imunitu.

Alojz Hlina napadol Martvoňa v rokovacej sále, lebo sa mu nepáčil výrok, že zbohatol na nalievaní alkoholu neplnoletým vo svojom podniku. Hlina chytil Martvoňa pod krk a kričal, aby sa mu pozeral do očí. „Sotil do mňa, spadol som medzi stoličky a vyhrážal sa mi,“ opísal incident Martvoň, ktorý útočníkovi atak neopätoval. Hlina tvrdí, že poslanca Smeru nenapadol. „Keby som ho napadol, ležal by na áre,“ povedal. Dodal, že Martvoň žije vo svete, kde môže urážať a pokorovať ženy. „V mojom svete, keď muž urazí muža, tak si koleduje,“ uzavrel Hlina.

Incidentom sa zaoberal aj Mandátový a imunitný výbor NR SR, ktorý však dospel k záveru, že je stav legislatívnej núdze a Hlinovo konanie potrestať nevie. Zároveň sa mal aj v tejto veci meniť rokovací poriadok NR SR napríklad zavedením parlamentnej stráže. Keďže sa parlamentné strany nedokázali zhodnúť, od zmien sa ustúpilo.

#Hlina #parlament #napadnutie #trestné oznámenie #Martvoň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku