Sedem prebytočných vojenských objektov prejde na samosprávy

26.09.2013 17:44

Ministerstvo obrany (MO) SR prevedie sedem prebytočných objektov vo svojej správe na mesto a obce, v ktorých katastrálnom území sa nachádzajú.

Ide o objekt Levočská Závora pri Levoči, ľahké opevnenie pri Záhorskej Vsi, štyri ľahké opevnenia pri obci Suchohrad a časť Kasární Mierovo pri Hviezdoslavove. Vyplýva to z návrhu, ktorý na svojom štvrtkovom zasadnutí odsúhlasila vláda.

Rezort obrany už v minulosti neúspešne ponúkal tieto objekty štátnym rozpočtovým a príspevkovým organizáciám a taktiež v ponukových konaniach. Hodnota objektu Levočská závora je 520 eur, opevnenia pri Záhorskej Vsi asi 1928 eur. Hodnota štyroch opevnení pri obci Suchohrad je spolu približne 3284 eur a časť kasární pri Hviezdoslavove asi 194.989 eur. Mesto a obce už prevod majetku odsúhlasili na rokovaní zastupiteľstiev.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ministerstvo obrany #vojenské objekty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku