Prieskum: Za vedúcim Smerom by skončilo OĽaNO

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome septembra a októbra, zvíťazil by Smer s podporou 39,7 percenta voličov pred OĽaNO (10,4 percenta) a KDH s 10,4 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý uskutočnila v dňoch 26. septembra až 2. októbra 2013 na reprezentatívnej vzorke 1078 respondentov.

07.10.2013 13:05
123

Za prvou trojicou strán sa v tomto prieskume umiestnila Nová väčšina – Dohoda s 7,8 percentami, Most – Híd (6,4 percenta), SDKÚ (6,1 percenta) a SMK (5,5 percenta). Tesne pred dverami parlamentu by podľa prieskumu ostala SNS (4,1) nasledovaná SaS (2,7), ĽS-HZDS (1,6) a ĽS-NS (0,9). Ostatné subjekty by volilo spolu 4,4 percenta respondentov.

Na otázku „Ak by sa predčasné voľby do Národnej rady SR konali už dnes, ktorej strane by ste odovzdali svoj hlas?“, 9,3 percenta opýtaných uviedlo, že by sa na voľbách určite nezúčastnili a ďalších 23,1 percenta nevedelo, či by sa zúčastnili, resp. koho by v nich podporili.

Išlo o multiklientský (omnibusový) výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete.

Ak by voľby dopadli presne v súlade s preferenciami získanými v tomto prieskume, strana Smer-Sociálna demokracia by v Národnej rade SR získala 69 mandátov, kluby Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a Kresťanskodemo­kratického hnutia by disponovali 18 kreslami, potenciálni voliči Novej väčšiny Dohody by do parlamentu vyslali 14 zástupcov, MostHíd by disponoval 11 zákonodarcami a voličov Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie-Demokratickej strany a aj Strany maďarskej komunity by reprezentovalo po 10 poslancov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
123 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #predvolebné prieskumy #parlamentné strany