Prezident nepozná rektora odborného asistenta, tvrdí o Kurilovskej

22.12.2013 13:16

Prezident Ivan Gašparovič nepozná vo svete univerzitu, kde by bol rektorom odborný asistent. Hlava štátu tak odpovedala na otázku, či by mohla byť trestná právnička Lucia Kurilovská novou rektorkou Akadémie policajného zboru.

Kurilovskú, ktorá šéfuje sekcii trestného práva na ministerstve spravodlivosti a pôsobí tiež ako odborná asistentka na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, chce za rektorku akadémie minister vnútra Robert Kaliňák.

Gašparovič však pripomenul, že Kaliňák mu stále nepredložil návrh na vymenovanie. „Ak dostanem návrh, budem zvažovať,“ dodal prezident. Gašparovič zároveň odmietol, že by mal voči Kaliňákovej kandidátke nejaké výhrady. Kurilovská v minulosti kritizovala prezidenta za jeho rozhodnutie nevymenovať Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora. „To je jej názor, nič nie je prekážkou,“ komentoval to Gašparovič.

O vymenovaní nového rektora policajnej akadémie rozhoduje prezident republiky. Podklady mu predkladá ministerstvo vnútra, pod ktoré vysoká škola patrí. Súhlas s nomináciou Kurilovskej vyjadril ešte v máji aj akademický senát školy. Ten mal pôvodne nového rektora voliť, túto právomoc mu však vzala novela vysokoškolského zákona. Po novom tak rektora navrhuje minister vnútra, pričom senát sa len vyjadrí k jeho návrhu. Bývalého rektora Václava K. odvolal prezident Gašparovič vlani v lete po korupčnej afére na akadémii.

#Ivan Gašparovič #Akadémia policajného zboru #Lucia Kurilovská
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku