Vajda si pýtal peniaze za volebné hlasy. Obvinili ho z korupcie

V Dunajskostredskom okrese sa miestny vajda s mladou ženou pokúsili zarobiť na voľbách do Európskeho parlamentu. Od členky strany SaS chceli peniaze za zabezpečenie volebných hlasov.

10.04.2014 12:07
debata (26)

Podľa policajných zistení žiadali asi 16-tisíc eur za minimálne 5 500 hlasov oprávnených voličov z okolia Veľkého Medera, Nových Zámkov, Zlatých Klasov a Dunajskej Stredy v prospech kandidátov za SaS.

Ako informovala Andrea Dobiášová z Prezídia PZ, policajti Národnej kriminálnej agentúry za pomoci členov strany oboch zadržali pri preberaní úplatku v parku vo Veľkom Mederi. Vyšetrovateľ následne 54-ročného Štefana a 31-ročnú Slávku obvinil z volebnej korupcie. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí až ročný trest. Stíhaní sú na slobode.

Jana Cigániková zo SaS novinárom priblížila, že za hlas chcel miestny vajda štyri eurá. Podrobnosti vzhľadom na vyšetrovanie prípadu nekonkretizovala. Poslankyňa liberálov Lucia Nicholsonová považuje prípad za historickú chvíľu, keďže dvadsať rokov sa o kupovaní hlasov len hovorilo, ale nikdy sa nepodarilo páchateľov dolapiť a potrestať ich. Nicholsonová dala na políciu aj podnet pre kupovanie hlasov v Gelnici, kde jej pred druhým kolom prezidentských volieb ponúkali hlasy, jeden za tri eurá.

Exminister obrany Ľubomír Galko ocenil prácu polície na prípade. „Máme obrovské množstvo čestných pracovitých policajtov. Chcel by som oceniť prácu všetkých, ktorí sa podieľali na tomto prípade, ich práca bola vysoko profesionálna,“ konštatoval Galko. Ak sa budú ľudia správať čestne a mať oči otvorené, ďalšie voľby podľa jeho slov môžu byť demokratickejšie a čestnejšie.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #SaS #eurovoľby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy