Matovič rozhovor s Procházkom nezverejnil

Líder OĽaNO Igor Matovič vo štvrtok nezverejnil rozhovor s Radoslavom Procházkom. Ako povedal, Procházka porušil svoj prísľub, že pôjde na detektor lži.

26.06.2014 15:07
parlament, fico, matovič Foto: ,
Igor Matovič.
debata (19)

Matovič pripomenul, že Procházka opakovane tvrdil, že všetky sľuby dodrží. „Čo sa stalo? Vari sa Procházka nezľakol vlastného hlasu. Možno sa to dá chápať ako priznanie. Dnes som bol pripravený zverejniť nahrávku, ale Procházka sa vyhrážal, že keď zverejním nahrávku, pácham trestný čin,“ konštatoval.

Zároveň informoval, že vyzval generálneho prokurátora, aby písomne usmernil všetkých prokurátorov, aby sa zverejnenie rozhovoru medzi dvoma politikmi nemohlo považovať za trestný čin. Matovič tvrdí, že ak by rozhovor zverejnil, aj polícii, hrozilo by mu päťročné väzenie.

Prečítajte si aj komentár Petra Javůrka Naozaj vtipní chalani.

Líder Siete a niekdajší prezidentský kandidát Radoslav Procházka počas dňa povedal, že na detektor lži nepôjde. „Pán Matovič si v tejto hre vystačí sám, len so svojím režisérom. Ja končím. Som síce doktor, ale nie som psychiater. Čiže ja mu tú odbornú pomoc, ktorú potrebuje, neviem poskytnúť,“ povedal novinárom Procházka (Viac v článku…)

Líder Siete sa domnieva, že po stredajších Matovičových slovách je zrejmé, že celá šaráda s detektorom slúžila Matovičovi len na to, aby sa opakovane dostal do správ. „Program nemá žiadny, ani ho nikdy nemal, a ide len o to, aby sa znova dostal k piatim miliónom eur od slovenských daňovníkov a mal z čoho futrovať svoju firmu,“ vysvetlil Procházka. Prezidentský kandidát dodal, že žiadny cirkus už nebude, pretože nech by urobil čokoľvek, jeho oponenti vždy nejakú chybu nájdu. „Dávame vám audítorskú správu a šlus,“ poznamenal.

Šéf OĽaNO Igor Matovič v stredu povedal, že má nahrávku rozhovoru, v ktorom ho Radoslav Procházka údajne žiada zaplatiť peniaze za inzerciu v hotovosti a bez dokladu. Matovič mieni rozhovor zverejniť až vtedy, keď uvidí, že je na to verejná objednávka. Rozhovor Matovič doteraz nezverejnil preto, aby Slovensko videlo tri a pol týždňa zločinca, ktorý si myslí, že na neho neexistuje dôkaz.

Financovanie predvolebnej kampane Radoslava Procházku je podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča plné nezrovnalostí. Ako povedal, Procházka opakovane všetkých klamal, keď tvrdil, že od októbra, odkedy mal zriadený transparentný účet, všetky dary a výdavky išli cez neho. Matovič upozornil, že Procházka za inzerciu vo vydavateľstve regionPRESS zaplatil 6 000 eur cez transparentný účet. Ostatok bol podľa Matoviča zaplatený v hotovosti, aby Procházka obišiel transparentný účet a nemusel dokladovať, odkiaľ peniaze zobral. „Aj po tomto vklade tvrdil, že všetky peniaze išli cez transparentný účet," dodal.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Radoslav Procházka #Igor Matovič