Inaugurovali rektorku Policajnej akadémie Luciu Kurilovskú

29.09.2014 13:10
Lucia Kurilovská, inaugurácia, rektorka,...
Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a minister vnútra SR Robert Kaliňák. Autor: ,

Na Policajnej akadémii v Bratislave v pondelok slávnostne inaugurovali novú rektorku školy Luciu Kurilovskú. Z rúk ministra vnútra Roberta Kaliňáka si prevzala reťaz. Tá je aj symbolom puta, ktoré ju teraz s akadémiou spája.

V príhovore poďakovala za dôveru a trpezlivosť a vyhlásila, že je hrdá na to, že je rektorka tejto jedinej a jedinečnej školy. „Všetkými silami sa budem snažiť naplniť očakávania,“ povedala.

Nová rektorka chce „pokračovať v tom úžasnom, čo je začaté“ a zároveň zaviesť nové predmety, študijné odbory a inovatívnu výučbu. Chce, aby všetci, čo skončia štúdium na Policajnej akadémii „boli pripravení do praxe a prax po nich bažila“.

Minister Kaliňák v príhovore uviedol, že ho teší, že na akadémii po mesiacoch komplikovaného obdobia je kompletné vedenie a verí, že s Kurilovskou príde do akadémie nový vietor. Slávnostnou inauguráciou sa zároveň začal na akadémii aj nový školský rok 2014/2015.

Bývalého rektora odvolali pre korupciu

Kurilovskú za rektorku vymenoval prezident Andrej Kiska 27. augusta. Návrh na jej vymenovanie dal minister vnútra Kaliňák, bola jeho jedinou kandidátkou.

Bývalého rektora Václava K. odvolal prezident Ivan Gašparovič v lete 2012 po korupčnej afére na akadémii, teraz čelí obžalobe na Špecializovanom trestnom súde. Policajná akadémia odvtedy nového rektora nedostala, školu viedol dočasne Štefan Kočan.

Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia...
Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas inaugurácie rektorky a oficiálneho otvorenia akademického roka 2014/2015. Autor: SITA, Jozef Jakubčo

Nová rektorka pochádza z Popradu. Právo vyštudovala na Univerzite Komenského v Bratislave. Dosiaľ pôsobila na Ministerstve spravodlivosti SR na pozícii poradkyne ministra. Pôsobila aj v Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied a bola vedúcou odboru trestného práva procesného na Univerzite Komenského.

Akadémia Policajného zboru v Bratislave je štátna vysoká škola univerzitného typu, zabezpečujúca vzdelávanie a výchovu najmä príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných služieb. Svoju činnosť začala otvorením akademického roka 1992/93 dňa 1. októbra 1992. V tomto akademickom roku vo všetkých odboroch a formách štúdia na nej bude študovať do 1 500 študentov.

#ministerstvo vnútra #Lucia Kurilovská #rektor #Policajná akadémia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku