Traja obžalovaní zo zabitia kickboxera Tótha idú za mreže

Krajský súd v Košiciach v odvolacom konaní v kauze zabitia kickboxera 33-ročného Ladislava Tótha za zločin zabitia odsúdil Jána Červeného na trest odňatia slobody na osem rokov a šesť mesiacov a Elemíra Bartoša na sedem rokov a šesť mesiacov. Tretiemu obžalovanému Patrikovi Filipkovi uložil trest odňatia slobody na dva roky.

20.10.2014 11:57
debata (3)

Tretiemu obžalovanému Patrikovi Filipkovi uložil trest odňatia slobody na dva roky. Pre výkon trestu ich zaradil do ústavu s najnižším stupňom stráženia. Košický krajský súd nevyhovel odvolaniu prokurátora, ktorý sa odvolal voči rozsudku okresného súdu pre Filipka.

Ako uviedol predseda senátu košického krajského súdu, v odvolacom konaní sa zistilo, že okresný súd správne kvalifikoval spáchanie trestného činu, preukázal zabitie v zmysle predložených dôkazov. Doložil, že podrobnejšie odôvodnenie rozsudku bude procesným stranám doručené písomne.

Hromadná bitka na diskotéke

Kickboxer Ladislav Tóth (Doky) prišiel o život v apríli 2012. Skonal na následky ťažkých zranení, ktoré utrpel pri hromadnej bitke na diskotéke v obci Zádiel. Zranenia utrpel aj jeho brat Štefan.

Obžaloba dávala obvineným za vinu, že v miestnom kultúrnom dome aj pred ním zaútočili na bratov Tóthovcov, pričom Ladislava bili päsťami a kopali na zemi do celého tela. Utrpel mnohopočetné zranenia, ktorým neskôr podľahol. Jeho mŕtve telo našli v priekope pri obci Dvorníky.

Súdny lekár označil za príčinu smrti početné poranenia hlavy, opakovanými údermi útočníci spôsobili Tóthovi traumatický opuch mozgu a pľúc.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #väzenie #zabitie #kickbox #Ladislav Tóth