Prezident prijal europoslancov, chce z toho urobiť tradíciu

Prezident Andrej Kiska v pondelok prijal skupinu jedenástich slovenských europoslancov, do Prezidentského paláca neprišiel len Boris Zala a Monika Smolková (obaja Smer-SD). Kiska, ktorý bol iniciátorom stretnutia, chce v tradícii pokračovať a s našimi europoslancami sa chce vidieť vždy aspoň jedenkrát do roka.

27.10.2014 14:40
Andrej Kiska, prezident, europoslanci, stretnutie Foto: ,
Prezident Andrej Kiska počas prijatia poslancov EP.
debata (10)

„Toto prvé stretnutie bolo také poznávacie. Ja sa s ním síce už poznám niekoľko rokov, ale nie všetci. Pán prezident prejavil zámer stretnúť sa s poslancami raz do roka, toto sa dá len privítať. Myslím, že ten vzťah bude ďaleko lepší ako k predošlému prezidentovi,“ povedal europoslanec Richard Sulík (SaS).

Rozhovor s hlavou štátu pozitívne hodnotí Eduard Kukan (SDKÚ-DS). S Kiskom podľa neho hovorili najmä o nízkej volebnej účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu, ale aj o blížiacom sa predsedníctve Slovenska v EÚ. „Myslím, že všetci majú záujem pokračovať v tomto dialógu,“ dodal Kukan.

Zľava: Anna Záborská, Vladimír Maňka, Eduard... Foto: SITA, Jozef Jakubčo
Andrej Kiska, prezident, europoslanci, stretnutie Zľava: Anna Záborská, Vladimír Maňka, Eduard Kukan, Monika Flašíková Beňová, Pál Csáky a prezident Andrej Kiska počas prijatia poslancov EP.

Podľa Józsefa Nagya (Most-Híd) treba vyzdvihnúť, že prezident ako najvyšší ústavný činiteľ sa o témy EÚ zaujíma.

„Celá téma bola o tom, prečo bola taká nízka účasť v eurovoľbách a čo by pre to mohol urobiť prezident. Ja si myslím, že ako nadstranícka postava bez politickej zaujatosti by mohol prepojiť Slovensko a EÚ ako vnútropolitickú tému, aby sme nevnímali EÚ ako niečo, čo sa deje za našimi hranicami,“ myslí si Nagy. Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) doplnil, že prezident ich vyzval, aby sa na neho obrátili vždy, keď to budú potrebovať.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #europoslanci #Andrej Kiska
Flowers