Fico, Kaliňák a Bugár. To sú podľa Slovákov najlepší adepti na premiéra

Najlepšie predpoklady na funkciu premiéra spomedzi politikov má podľa Slovákov súčasný premiér a šéf Smeru Robert Fico. Podľa prieskumu agentúry Polis, ktorý robil od 1. do 7. decembra na vzorke 1 463 respondentov, si to myslí 31,4 percenta opýtaných.

10.12.2014 10:50
Robert Fico, Robert Kaliňák Foto: ,
Slováci predpokladajú, že premiérom po najbližších parlamentných voľbách bude opäť Robert Fico (vľavo). Na jeho mieste si však vedia predstaviť aj súčasného ministra vnútra Roberta Kaliňáka.
debata (1)

Druhú priečku obsadil minister vnútra Robert Kaliňák, ktorého by si ako premiéra vedelo predstaviť 18,2 percenta respondentov.

Z opozičných politikov najvyššie umiestnenie dosiahol predseda strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý má predpoklady na funkciu premiéra podľa 15,4 percenta účastníkov prieskumu. Lídra strany Sieť Radoslava Procházku by v premiérskom kresle rado videlo 11,9 percenta respondentov, predsedu parlamentu Petra Pellegriniho 9,5 percenta, šéfa diplomacie Miroslava Lajčáka 6,9 percenta a Luciu Žitňanskú z Mostu-Híd 6,6 percenta opýtaných. Nikto sa na funkciu premiéra nehodí podľa 11,1 percenta.

Ľudia odhadujú, že premiérom bude opäť Fico

Robert Fico bude premiérom aj po ďalších parlamentných voľbách podľa 53,4 percenta respondentov. Ďalších 30,2 percenta účastníkov prieskumu si myslí, že Fico už predsedom vlády nebude a 16,4 percenta opýtaných nevedelo na otázku odpovedať.

Agentúra Polis tiež zisťovala, či ľudia očakávajú predčasné parlamentné voľby. Z výsledkov vyplýva, že 59,5 percenta opýtaných si nemyslí, že predčasné voľby budú. Naopak, očakáva ich 14,4 percenta respondentov a 26,1 percenta nevedelo odpovedať.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Robert Fico #premiér #Robert Kaliňák