Jedna žena na následky podchladenia zomrela. „V Nových Zámkoch zomrela na následky podchladenia žena narodená v roku 1938,“ povedal Minár. „Už 12 hodín predtým ju príbuzní nahlásili ako nezvestnú,“ dodal.
Z 99 prípadov opitých išlo v 34 o osoby mladšie ako 18 rokov. Najviac opitých detí, konkrétne osem zaznamenali záchranári v Bratislavskom kraji. Najvyšší počet všetkých zásahov pre alkohol zaznamenali záchranári rovnako v Bratislavskom kraji, konkrétne 23.
Z 50 prípadov zranení spôsobených pyrotechnikou bolo desať detí. Najvyšší počet zranení spôsobených pyrotechnikou, konkrétne 16 zaznamenali záchranári v Bratislavskom kraji.
Úrazy v opilosti, amputované prsty
Počas osláv Silvestra a Nového roka ošetrili lekári v Bratislave spolu 217 ľudí. Ako informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UMB) Petra Stano Maťašovská, z typicky silvestrovských zdravotných problémov tento rok dominovali úrazy. Spolu sa zranilo sa približne 50 ľudí. Mali tržné rany, ale aj zlomeniny. Väčšinou boli pod vplyvom alkoholu a dôvodom úrazov boli pády alebo fyzické potýčky. Nikto zo zranených nie je vo vážnom stave.
„Manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou sa zranilo 15 ľudí, z toho 5 s trvalými následkami v podobe amputovaných prstov,“ povedala Stano Maťašovská. „Ostatní mali zranenia kože a rany na rukách, ktoré bolo treba šiť.“ Zábavná pyrotechnika podľa Stano Maťašovskej zasiahla oko a popálila tvár 11-ročnému chlapcovi, ktorého po ošetrení na klinike popálenín odoslali do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. Najstarším spomedzi zranených bol 77-ročný muž. Lekári riešili v šiestich prípadoch aj akútne psychické stavy vrátane pokusu o samovraždu.
„V porovnaní s minulým Silvestrom stúpol celkový počet ošetrených pacientov zo 170 na 217 a tiež aj zranených zábavnou pyrotechnikou z 9 na 15,“ skonštatovala Stano Maťašovská. V UNB sa podľa nej neodohrali žiadne incidenty, ktoré by vyžadovali asistenciu polície. „Môžeme konštatovať, že šlo síce o rušný, ale štandardný Silvester,“ dodala.