Frešo verí, že SDKÚ bude v parlamente aj po ďalších voľbách

SDKÚ bude podľa predsedu strany Pavla Freša do parlamentu v parlamentných voľbách kandidovať samostatne a aj sa do neho dostane. Ako povedal, v strane zostali veľmi pracovití ľudia.

24.01.2015 13:30
Pavol Frešo, SDKÚ Foto: ,
Predseda SDKÚ Pavol Frešo
debata (49)

„Chcem, aby do funkcií išli ľudia, ktorí už prešli voľbami, aby tam neboli len nevoliteľní funkcionári. Takých prípadov sme zdedili dosť. Noví funkcionári by mali mať vplyv vo svojej komunite a mali by ho dokázať aj rozširovať. Teda mali by mať volebný potenciál,“ uviedol.

Nikto však podľa Freša nepochybuje, že SDKÚ vždy a v každej vláde, ale aj v opozícii spájala ostatné strany. Samozrejme, robila to ako preferenčne najsilnejšia strana.

„Dnes majú lepšie preferencie partnerské strany, ale spájať sa im nedarí. Zdá sa, že element spájania musíte mať vo vienku a SDKÚ ho má vo svojej DNA aj vzhľadom na nepriaznivú súčasnú situáciu. Stredopravé strany sú odsúdené na spoluprácu a koaličnú vládu, pretože s tým máme skúsenosti a Slovensko vďaka tomu má výsledky,“ vyhlásil Frešo.

Prípadnej predvolebnej spolupráci by mala podľa neho predchádzať dohoda na spoločnom programe a veľmi slušná dohoda na spoločných hodnotách. „Najmä program a hodnoty odlišujú politické strany od dobrodruhov, spolkov a polobláznov,“ konštatoval Frešo.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ #Pavol Frešo