Paškove trestné oznámenie odovzdal prokurátor polícii

Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I. odovzdal polícii trestné oznámenie exšéfa Národnej rady SR Pavla Pašku na trojicu lídrov opozičných strán spolu s pokynmi na jeho doplnenie, potvrdil hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

24.03.2015 12:30
Pavol Paška Foto:
Pavol Paška
debata (3)

Ide o trestné oznámenie na europoslanca a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, poslanca a predsedu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igora Matoviča a poslanca a predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica pre trestný čin ohovárania a krivého obvinenia, ktoré podal Paška v novembri minulého roka na generálnu prokuratúru.

Lídrov opozičných strán žaluje pre ich výroky na jeho adresu v kauze nákupu CT prístroja piešťanskou nemocnicou.

Paška tvrdí, že za 13 rokov po jeho odchode z firmy Medical Group SK, ktorá tender na dodávku CT vyhrala, sa v tejto spoločnosti viackrát zmenili akcionári a na jej súčasnú činnosť nemá absolútne žiadny dosah. Šúrek dodal, že doposiaľ o trestnom oznámení nebolo rozhodnuté.

Pre kauzu nákupu CT rezignovali na svoje funkcie po výzve premiéra Roberta Fica ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu a predsedníčka dozornej rady piešťanskej nemocnice Renáta Zmajkovičová.

Opozícia pre kauzu iniciovala mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Fica z funkcie, ktorá bola neúspešná. Mala v pláne odvolať aj Pašku z funkcie predsedu parlamentu. Táto schôdza sa ale nekonala, keďže ju vládny Smer zablokoval.

Paška nakoniec nečakane sám odstúpil z funkcie predsedu parlamentu a vzdal sa aj poslaneckého mandátu. Odôvodnil to tým, že útoky pre kauzu piešťanského CT na jeho osobu postihli aj jeho rodinu.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #trestné oznámenie #OĽaNO #Richard Sulík #Daniel Lipšic #Pavol Paška #Igor Matovič #kauza CT #strana SaS