Kaliňák podpísal spoluprácu so Spojenými arabskými emirátmi

07.04.2015 09:15
Robert Kaliňák
Minister vnútra Robert Kaliňák Autor: ,

Minister vnútra Robert Kaliňák podpísal dve memorandá o spolupráci so Spojenými arabskými emirátmi. Na spolupráci sa dohodol v nedeľu s ministrom vnútra Spojených arabských emirátov šejkom Zayed bin Saif Al Nahyanom, memorandá podpísali obe strany v budove Generálneho riaditeľstva polície v Abu Dhabi. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Minister vnútra Robert Kaliňák podpísal dve memorandá o spolupráci so Spojenými arabskými emirátmi. Na spolupráci sa dohodol v nedeľu s ministrom vnútra Spojených arabských emirátov šejkom Zayed bin Saif Al Nahyanom, memorandá podpísali obe strany v budove Generálneho riaditeľstva polície v Abu Dhabi. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

V prvom memorande sa krajiny dohodli na spolupráci v oblasti bezpečnosti a boja proti terorizmu. „Zameriava sa na všetky oblasti boja proti terorizmu, organizovaný zločin, drogy, pranie špinavých peňazí i falšovanie,“ priblížil v tlačovej správe Lazarov. Memorandum tiež stanovuje spoluprácu v oblasti vzdelávania a výmeny informácií. Ako ďalej priblížili z rezortu vnútra, Slovensko by malo Spojeným arabským emirátom pomôcť s budovaním bezpečnostných opatrení na hraniciach.

Po Chorvátsku tak ide už o druhú zahraničnú krajinu, kde budú slovenskí odborníci pomáhať pri ochrane štátnej hranice. Rezort vnútra zároveň prízvukuje, že východná hranica Slovenska s Ukrajinou je vonkajšou hranicou Európskej únie a slovenská časť patrí medzi najlepšie strážené úseky v rámci schengenu. Minister vnútra Robert Kaliňák na stretnutí šejkovi ponúkol aj možnosť cvičenia bezpečnostných zložiek Spojených arabských emirátov na Slovensku. Druhé memorandum, ktoré ministri vnútra oboch krajín v nedeľu podpísali, sa týka vzájomného uznávania vodičských preukazov vydaných týmito dvoma krajinami.

Šejk Zayed bin Saif Al Nahyan na nedeľnom stretnutí ocenil rozvoj vzájomnej spolupráce medzi emirátmi a Slovenskom vo všetkých oblastiach. Ako ďalej dodal hovorca slovenského rezortu vnútra Petar Lazarov, slovenská delegácia v Abu Dhabi navštívila aj Akadémiu civilnej obrany a v budove policajného veliteľstva sa zoznámili s bezpečnostnými systémami a technológiami, ktoré využívajú miestne bezpečnostné zložky.

#ministerstvo vnútra #Robert Kaliňák #Spojené arabské emiráty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku