Podporovateľ gangu sýkorovcov Borbély prijal trest

Trest šesť rokov a osem mesiacov odňatia slobody nepodmienečne a trest zhabania majetku dostal za podporu zločineckej skupiny známej ako sýkorovci 44-ročný František Borbély z Bratislavy.

13.04.2015 13:01
debata (6)

Ku skutku sa priznal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú dnes schválil senát na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Borbély podporoval gang sýkorovcov na území Bratislavy a západného Slovenska pod vedením Róberta L., zvaného Kýbel. Od konca roku 2010 im na výrobu drog požičal chatu v rekreačnej oblasti pri Bratislave. Pomáhal i finančne, keď jednorazovo dostávali od neho od desať do dvadsaťtisíc eur.

Spolu s Borbélym odsúdili aj 30-ročného Mareka Weizera z Bratislavy, ktorý drogy pre skupinu vyrábal a zadovažoval potrebné suroviny na ich výrobu. Aj Weizer sa priznal a s prokurátorom uzavrel dohodu. Podľa nej prijal trest tri roky podmienečne s tým, že sa počas 5-ročnej skúšobnej lehoty musí podrobiť probačnému dohľadu súdu. Nesmie sa tiež stýkať s osobami, ktoré majú na neho negatívny vplyv a s prípadnými spolupáchateľmi.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinených, že sa voči verdiktu súdu neodvolajú. Sudca vzhľadom na uložený podmienečný trest prepustil Weizera z väzby. Verejné zasadnutie súdu o dohode sledovali aj Borbélyho sestra, družka a dcéra.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #trest #súd #sýkorovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy