Smer nemá za Pavlisa náhradu, rezort môže dočasne viesť Kažimír

Smer ani po týždni nenašiel náhradu za ministra hospodárstva Pavla Pavlisa, ktorý oznámil svoje odstúpenie 21. apríla. Pavlis stále zostáva vo funkcii a premiér Robert Fico prezidenta SR Andreja Kisku nepožiadal o personálnu výmenu na čele rezortu.

28.04.2015 16:20
Pavol Pavlis Foto: ,
Pavol Pavlis ktorý oznámil svoje odstúpenie 21. apríla, stále zostáva vo funkcii, Smer zaňho ešte nenašiel náhradu.
debata (4)

Podľa informácií agentúry SITA je však vo vedení Smeru zhoda, že ministrom sa nestane nestraník. Novým ministrom hospodárstva má byť teda člen Smeru, ktorý však bude mediálne zdatný. Ak by vedenie nového ministra nenašlo v najbližšom čase, dočasne má byť poverený vedením rezortu minister financií Peter Kažimír.

Pavlis oznámil rezignáciu pred týždňom. Dôvodom bolo zadanie upratovacích služieb pre firmu SITIS, ktorú vedie Pavlisov rodinný príslušník. Pavlis je piatym ministrom vlády Roberta Fica, ktorý funkciu opúšťa. Minulý rok Fico vymenil ministra školstva Dušana Čaploviča a ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, miesto ktorého nastúpil práve Pavlis. Na jeseň odstúpila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská pre kauzu nákupu CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu. V tom istom čase z vlády odišiel aj Peter Pellegrini, ktorý sa stal predsedom NR SR po Pavlovi Paškovi.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kažimír #Smer #Pavol Pavlis #minister hospodárstva
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy