Aj dnes spoločnosť TGI Money ponúka na svojej webovej stráne "Hypopůjčku standard“ za ročný úrok 10,98 percenta. Na porovnanie, ČSOB banka ponúka "hypotéku s bonusem“ za ročný úrok 1,99 percenta. V prípade obidvoch úverov hrozí ľuďom pri nesplácaní strata založenej nehnuteľnosti.
Slovensko vďaka tomu ako jedna z mála krajín má prezidenta, ktorý spoluovláda nebankovú spoločnosť. Navyše Kiskove nebankové spoločnosti, ktoré z neho urobili veľmi bohatého človeka, dostávali pokuty za porušovanie zákona.
„Česká obchodná inšpekcia uskutočnila najmä v rokoch 2010 a 2011 niekoľko kontrol v danej spoločnosti a dospela k rôznym porušeniam predpisov, za čo bola spoločnosť pokutovaná,“ povedal pre Pravdu ešte v marci 2014 hovorca inšpekcie Jan Rotbauer. Za to, že firma opakovane neuvádzala celkové splátky spotrebiteľa, udelila inšpekcia sankcie v sume 30-tisíc Kč.
Pokuty v minulosti padali aj na Slovensku. Andrej Kiska v rozhovore pre denník Pravda potvrdil zodpovednosť za nebankovú spoločnosť Slovenské kreditné karty. Tá zaplatila pokutu za to, že svojim klientom ponúkala „zadarmo“ kartu Žolik, ktorá však po zrealizovaní prvej splátky ľuďom automaticky strhla sumu 299 korún. Takže za prvé použitie karty "zadarmo“ zaplatili vtedy 299 slovenských korún.
„Aha! No, ja nie som právnik, aby som sa tu hral so slovíčkami. Ak mu raz prišla karta zadarmo, mal ju predsa vo vrecku zadarmo. Nehnevajte sa, nepamätám si, že sme vôbec takýto problém mali,“ reagoval v rozhovore pre denník Pravda ešte v roku 2014 Andrej Kiska.
Podiel v slovenských splátkových firmách a nebankovke Kiska v roku 2005 predal VÚB banke. V Dozornej rade firmy Consumer Finance Holding, ktorá finančné spoločnosti združuje, však zostal do leta 2012.
Aký príjem mal prezident za uplynulý rok z českej nebankovky, zatiaľ nie je známe. Viac by malo napovedať jeho majetkové priznanie. Kancelária parlamentu majetkové priznania verejných funkcionárov zverejní niekedy v priebehu júna.