Procházka: Vylučujem, že by som Ficovi robil nejakého ministra

Šanca na reálnu zmenu pomerov bude bezprostredne závisieť od toho, aké silné poverenie od ľudí dostane v parlamentných voľbách strana Sieť, myslí si predseda strany Radoslav Procházka.

24.07.2015 11:45
debata (59)

„Nerobili sme to prvý rok a nebudeme to robiť ani ďalej – nekádrujeme opozíciu na dobrú a zlú, nevyčítame druhým ani smietky, ani brvná, chceme jednoducho nielen nový obsah, ale aj nové spôsoby. Na druhej strane, poviem to úplne úprimne, sme presvedčení, že čím silnejšiu príležitosť dostane práve Sieť, tým väčšia bude šanca na prestriedanie starej politickej generácie,“ povedal v rozhovore Procházka.

Úspechom v parlamentných voľbách pre Sieť bude, ak dostane príležitosť nová generácia, neúspechom, ak si ľudia vyberú radšej starú politiku. „Od toho, aké výrazné toto poverenie bude, budú závisieť aj povolebné rozhodnutia kolektívnych orgánov Siete. Viem stopercentne vylúčiť, že by som Robertovi Ficovi robil nejakého ministra. My chceme skutočnú, nie kozmetickú zmenu, a na rozdiel od mnohých iných nám nestačí len prežiť, či byť pri tom,“ vysvetlil Procházka.

Osobným cieľom lídra Siete je pritiahnuť do verejnej služby čo najviac mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska a dať im šancu uplatniť svoje odborné predpoklady v kompetentnej a poctivej službe pracujúcim rodinám, domácim podnikateľom či regiónom.

„Práve preto, že viacerí predstavitelia pravicových strán sa už dlho vymedzujú jeden voči druhému a pália za sebou mosty, sa my chceme sústrediť na silnú programovú a personálnu ponuku,“ poznamenal.

Procházka nekonkretizoval subjekty, s ktorými si vie predstaviť alternatívu voči vládnemu Smeru, respektíve politické strany, s ktorými spolupracovať nechce. „Nepôjdeme s nikým, kto nebude ochotný podpísať sa pod náš záväzok k hmotnej zodpovednosti politikov a k úplnému vylúčeniu schránkových firiem z verejného priestoru. Toto sú nevyhnutné podmienky k akejkoľvek spolupráci, cez toto pre Sieť nepôjde vlak,“ doplnil.

Sieť chce v neútočení na politických súperov vydržať naďalej. „Musíme vydržať v pozitívnom, konštruktívnom nastavení a pýtať si to poverenie od ľudí na generačnú výmenu, na praktickú pomoc rodinám, na podporu regiónov a na plán očisty verejného priestoru práve cez osobnú zodpovednosť za vlastný výkon a zákaz schránkových firiem. Je tu pravidlo buď priznaj alebo odovzdaj majetok pre politikov,“ poznamenal Procházka.

59 debata chyba
Viac na túto tému: #parlamentné voľby #Radoslav Procházka #Sieť