IKEA sťahuje z predaja žiarovku na nočné osvetlenie

Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja žiarovku na nočné osvetlenie PATRULL. Ako informovala Jana Hrubcová zo spoločnosti IKEA, dôvodom je, že spoločnosť dostala správu, podľa ktorej sa pri hre so žiarovkou zranil jedenapolročný chlapec.

18.08.2015 13:05
žiarovka, IKEA, Patrull Foto: ,
Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja žiarovku na nočné osvetlenie PATRULL.
debata (1)

Konkrétne mu elektrický výboj spôsobil poranenie na ruke po tom, ako sa zo žiarovky uvoľnil kryt. IKEA preto vyzýva zákazníkov, ktorí vlastnia nočné osvetlenie PATRULL, aby ho okamžite prestali používať a vrátili ho do obchodného domu IKEA, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze.

„Lampu sme testovali a zistili sme, že spĺňa všetky platné legislatívne predpisy a štandardy. Potom sme preskúmali viac ako 600 nočných osvetlení PATRULL a všetky boli v poriadku. IKEA sa napriek tomu rozhodla stiahnuť lampu z predaja, aby sa zabránilo riziku akýchkoľvek nehôd v budúcnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Osvetlenie PATRULL sa v Európe predáva od roku 2013. Viac informácií nájdu zákazníci na stránke www.ikea.sk alebo na čísle kontaktného centra spoločnosti IKEA 02/48 22 61 11.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ikea #žiarovka