Za inzerát o strieľaní migrantov obvinili 19-ročného Dávida

20.08.2015 12:51
Gabčíkovo, utečenci, STU
Budova STU v Gabčíkove, kde by mali byť ubytovaní migranti. Autor: ,

Muž z Čadce sľuboval v inzeráte zverejnenom na internete peniaze za "vyčistenie ubytovne" pre migrantov v Gabčíkove a za zastrelenie jedného migranta ponúkal 25 eur.

Za inzerát o peňažnej odmene za zastrelenie migrantov už obvinil vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline 19-ročného Dávida z okresu Čadca zo zločinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov,“ dodala Baloghová. „Samozrejme, v pozornosti polície je každé konanie, ktoré by mohlo mať znaky trestného činu prípadne priestupku, a to aj na internete,“ dodala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Polícia začala v prípade konať z vlastnej iniciatívy.

Inzerát zverejnil muž z Čadce na internete v stredu 19. augusta. Sľuboval v ňom peniaze za „vyčistenie ubytovne“ pre migrantov v Gabčíkove a za zastrelenie jedného migranta ponúkal 25 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zločin #obvinenie #utečenci #inzerát #xenofóbia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku