Manželka exposlanca Smeru sa dištancuje od videa zverejneného na internete

Iveta Jánošová sa dištancuje od obsahu nahrávky zverejnenej na internete a žiada jej okamžité stiahnutie.

, 06.11.2015 07:32, aktualizované: 12:50
debata (82)

Informáciu zverejnil spravodajský server teraz.sk. Na internete sa tento týždeň objavilo video s vyjadrením manželky exposlanca Smeru Vladimíra J., Ivety. Podľa médií ho mal zverejniť jej bývalý právny zástupca. Žena na ňom rozpráva o bývalom partnerovi a aj jeho údajných vzťahoch k politike a biznisu. Videom sa začala zaoberať už aj polícia.

„Vyzývam pána Katrinca, aby okamžite zabezpečil stiahnutie súkromnej videonahrávky z internetu. Nikdy som nedala súhlas na jej zverejnenie. Na tento rozhovor ma naviedol. Ako som sa neskôr dozvedela, jeho cieľom bolo s touto nahrávkou obchodovať. Dištancujem sa od tejto iniciatívy, ako aj od obsahu nahrávky. V tomto zmysle som vypovedala aj na polícii,“ konštatuje sa vo vyhlásení.

Vladimír J. čelí od marca tohto roka obvineniu z týrania blízkej a zverenej osoby. Po zverejnení prípadu sa vzdal poslaneckého mandátu.

SaS: Pýtajú sa prokurátorov, či vyšetrujú tvrdenia týranej Jánošovej

Opozičná SaS vyzýva generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby verejnosti potvrdili, že orgány činné v trestnom konaní vyšetrujú tvrdenia týranej manželky člena strany Smer Vladimíra Jánoša. Jánošovej spoveď podľa liberálov hovorí o vážnych podozreniach na korupčnú trestnú činnosť nielen jej manžela, ale aj predsedu vlády a predsedu strany Smer Roberta Fica.

„Verejnosť má právo vedieť, že prokuratúra nie je agentúra maskovania trestnej činnosti vládnych politikov. Pripomíname, že za celú existenciu terajšej prokuratúry nebol reálne braný na zodpovednosť žiaden významný politický činiteľ,“ uvádza tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik. To podľa jeho slov platí bez ohľadu na skutočné, či vynútené stiahnutie výpovede Ivety Jánošovej.

„Každému je predsa jasné, že takéto konanie je dôsledkom snahy tých, ktorí sú podozriví z trestnej činnosti. Stiahnutie Jánošovej výpovede o obrovskej korupcii dokazuje, že je potrebné na podozrivé osoby uvaliť väzbu pre marenie vyšetrovania,“ uzavrel Baránik.

Jánošova manželka na videu zverejnenom na sociálnych sieťach hovorí, ako Vladimír Jánoš domov nosil zväzky bankoviek v igelitových sáčkoch so slovami, že takto sa zarábajú peniaze. Jánoš podľa manželky nosil domov peniaze od roku 2006 v asi trojmesačných intervaloch, asi od roku 2010 ich mal naozaj veľa.

Podľa slov manželky si na sčítanie peňazí zadovážil aj stroj ako v banke, ktorý niekedy pri počítaní „vrčal aj 15 minút“. Peniaze mal Jánoš podľa manželky nosiť domov po stretnutiach so šéfom Hornonitrianskych baní Prievidza Petrom Čičmancom.

Časom podľa Jánošovej nahromadil jej manžel, poslanec Smeru, sumu v niekoľkých miliónoch eur. Jánošová žena vo videu rovnako hovorí, že Jánoš mal blízky vzťah s premiérom Robertom Ficom.

82 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #video #Vladimír Jánoš
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy