Slovenskí ústavní činitelia si pripomenuli obete teroru v Paríži

Minútou ticha si v pondelok napoludnie uctil obete teroristických útokov v Paríži prezident SR Andrej Kiska. Prezident si presne o 12:00 na prednom nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave jednou minútou ticha pripomenul obete série teroristických útokov z piatka 13. novembra v Paríži.

16.11.2015 12:48
Kiska Foto: ,
Prezident SR Andrej Kiska na prednom nádvorí Prezidentského paláca, kde si uctil obete teroristických útokov v Paríži.
debata (18)

K minúte ticha sa pripojila aj čestná stráž prezidenta. Obete terorizmu v Paríži si o 12:00 uctili minútou ticha všetci traja najvyšší predstavitelia Slovenskej republiky – prezident SR Andrej Kiska, predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini a predseda Vlády SR Robert Fico. Premiér na to vyzval aj ďalšie štátne inštitúcie a všetkých občanov SR.

K najvyšší ústavným činiteľom sa pridala aj ombudsmanka Jana Dubovcová. „Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová sa v pondelok pripojila ku kondolencii francúzskemu národu a pozostalým obetiam na Francúzskej ambasáde v Bratislave. O 12:00 sa zišli zamestnanci Kancelárie verejného ochrancu práv v zasadacej miestnosti, aby si symbolicky uctili obete a ranených pri teroristických útokoch,“ uviedol poradca ombudsmanky pre médiá a komunikáciu Ján Glovičko. Na znak úcty s obeťami terorizmu v Paríži verejnoprávna televízia a rozhlas, RTVS v pondelok napoludnie stíchli.

Predstavitelia štátov európskej únie vyzvali všetkých občanov členských krajín EÚ, aby si v pondelok o 12:00 minútou ticha uctili pamiatku obetí najtragickejších atentátov vo Francúzsku od konca druhej svetovej vojny. Pri sérii krvavých teroristických útokov v piatok 13. novembra v Paríži zahynulo podľa najnovších informácií 132 ľudí, približne ďalších 350 je zranených. Medzi obeťami je najmenej 20 cudzincov z 13 štátov. Slováci medzi obeťami ani zranenými podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí nie sú.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Andrej Kiska #Jana Dubovcová #Peter Pellegrini #útoky v Paríži
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy