Kiska vrátil novelu zákona o zdravotnej starostlivosti

Prezident Andrej Kiska vrátil Národnej rade SR na opätovné prerokovanie novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá sa zaoberá odmeňovaním zdravotníckych pracovníkov.

14.12.2015 18:18
debata (47)

Prezident SR pri vrátení novely zákona upozornil, že rozpočtové krytie zákona nepovažuje za dostatočné. Upozornil tiež, že v dôvodovej správe k návrhu zákona chýba identifikovaný vplyv na schválený rozpočet verejnej správy a na kapitolu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá súvisí s úpravou miezd v zdravotníckych zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie prezidenta SR.

"Vrátenie zákona vytvára priestor na odbornú diskusiu a na opätovné prehodnotenie všetkých aspektov schválenej právnej úpravy tak, aby výsledné riešenie bolo na prospech všetkých zainteresovaných strán,“ komentoval Kiska.

Novela upravuje platové náležitosti sestier, pôrodných asistentiek a ďalších zdravotníckych zamestnancov. So žiadosťou o vrátenie novely zákona Národnej rade sa na Kisku obrátila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek Slovenská komora fyzioterapeutov, ako aj jednotlivo viaceré sestry, ktoré kritizovali nedostatočný dialóg s Ministerstvom zdravotníctva SR, týkajúci sa ich mzdových požiadaviek. Komora sestier tvrdí, že schválený zákon nevytvára podmienky na prísun nových sestier a pôrodných asistentiek do praxe.

47 debata chyba
Viac na túto tému: #zdravotníci #Andrej Kiska #odmeňovanie