Kiska: SaS nerozhoduje o zostavovaní vlády

Ak mala strana Sloboda a Solidarita chuť rozhodovať o tom, kto bude ministrom, mala vstupovať do diskusií o zostavení vlády. Povedal to prezident Andrej Kiska v reakcii na výzvu strany Sloboda a Solidarita, aby odmietol nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra.

22.03.2016 11:18
debata (150)

"Ja si myslím, že o tom, kto bude ministrom, rozhodujú politické strany a demokratické voľby,“ odpovedal Kiska na otázku, ako sa postaví k výzve sulíkovcov.

Kiska by mal podľa vedenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) odmietnuť nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra. Ak ho napriek tomu Robert Fico navrhne do tejto funkcie, strana SaS uvíta, ak prezident požiada dezignovaného premiéra o iný personálny návrh. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Podľa vedenia strany nominácia Kaliňáka na post šéfa rezortu vnútra „bude výsmechom novej vládnej koalície ako aj volania verejnosti po radikálnej zmene v boji proti korupcii a tunelovaniu verejných zdrojov. "Pokrok v tejto oblasti sa nedá dosiahnuť bez silného odhodlania polície odhaľovať a usvedčovať páchateľov bez ohľadu na ich postavenie a politický vplyv,“ uvádza sa v stanovisku SaS, podľa ktorého je Kaliňák absolútne nevhodnou osobou na post ministra vnútra.

150 debata chyba
Viac na túto tému: #SaS #Andrej Kiska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy