Voľba Druckera za nového ministra zdravotníctva lekárov prekvapila

Z pohľadu zdravotníckej odbornej verejnosti je prekvapením nominácia súčasného šéfa Slovenskej pošty Tomáša Druckera na post ministra zdravotníctva.

22.03.2016 14:32
Tomáš Drucker Foto:
Tomáš Drucker bude novým ministrom zdravotníctva SR.
debata (11)

Vyhlásil to v utorok na spoločnom brífingu Slovenskej lekárskej komory (SLK) a Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS) prezident SLK Marian Kollár. „Ak chceme byť úprimní, treba povedať, že sme čakali odborníka priamo z tohto nášho rezortu,“ povedal Kollár novinárom.

Ako podotkol prezident komory, SLK a SLS už pred voľbami poukázali na alarmujúci stav slovenského zdravotníctva a na potrebu, aby rozhodovanie o ďalšom smerovaní bolo v rukách odborníkov.

„V žiadnom prípade nechceme spochybňovať odbornú úroveň pána Druckera viesť Slovenskú poštu. Nemožno si však nevšimnúť absenciu skúseností v zdravotníctve, ktoré by mali byť základným predpokladom spôsobilosti viesť tento najťažší rezort,“ povedal Kollár.

Slovenské zdravotníctvo je podľa neho v súčasnosti v takom stave, že nedokáže občanom poskytnúť to, čo očakávajú. „Pracovné podmienky pre zdravotníckych pracovníkov sa nezlepšujú, naopak, materiálne a technické podmienky zaostávajú prakticky za všetkými štátmi EÚ,“ dodal Kollár.

Prezident SLS Ján Breza opäť pripomenul, že obe organizácie sú pripravené podieľať sa na tvorbe programového vyhlásenia vlády v oblasti zdravotníctva. Po vymenovaní Druckera do funkcie ho chcú obe organizácie požiadať o pracovné stretnutie, na ktorom by diskutovali o vízii slovenského zdravotníctva.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská lekárska komora #Slovenská lekárska spoločnosť #Tomáš Drucker #minister zdravotníctva
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy