Lajčák: Počas predsedníctva chceme pokrok v migračnej kríze

07.04.2016 10:42
Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák Autor: ,

Predsedníctvo SR v Rade EÚ bude podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka aj príležitosťou skonsolidovať spoločné úsilie o silnejšiu a jednotnejšiu Európu.

Lajčák to povedal počas pracovnej návštevy v Grécku, kde rokoval s rezortným partnerom Nikosom Kotziasom a prijal ho aj grécky prezident Prokopis Pavlopoulos.

„Predsedníctvo preberieme v čase, keď EÚ čelí vážnym výzvam a niektoré z nich sa týkajú aj Grécka. Chceme, aby naše predsedníctvo bolo úspešné, to znamená, aby sa podarilo dosiahnuť pokrok pri problémoch, s ktorými zápasí aj Grécko, či už je to kríza migračná alebo finančná,“ pripomenul Lajčák.

V tejto súvislosti povzbudil Grécko v jeho snahe prekonať finančnú krízu a stabilizovať ekonomiku krajiny. „Z vlastnej skúsenosti vieme, že zásadné reformy bolia. Zároveň však vytvárajú základ pre neskorší úspech,“ poznamenal Lajčák.

Grécko je podľa Lajčáka náš dôležitý partner a spojenec. „Naše historicky dobré vzťahy s Gréckom sa zakladajú na cyrilometodskej i antifašistickej tradícii, na rovnakej hodnotovej orientácii, na spoločnom členstve v EÚ a NATO a na spolupráci pri presadzovaní spoločných záujmov. Vhodnú platformu pre intenzívny dialóg a spoluprácu vytvára aj nastávajúce predsedníctvo SR v Rade EÚ,“ konštatoval Lajčák.

Dodal, že niektoré priority predsedníctva sa kryjú aj so súčasnými domácimi prioritami Grécka, ako je nezamestnanosť mladých, posilnenie spoločného trhu či energetika.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Miroslav Lajčák #predsedníctvo EÚ #utečenecká kríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku