Málik má byť viceprezidentom, Lučanský šéf inšpekcie

Na budúci týždeň by sa mali uskutočniť personálne zmeny vo vedení Policajného zboru SR. Už v apríli agentúra SITA ako prvá informovala, že do vedenia polície chce SNS navrhnúť svojho nominanta.

09.06.2016 11:24
debata (12)

Tibor Gašpar by mal viesť políciu ako prezident naďalej, k výmene by však malo dôjsť na poste prvého viceprezidenta. Mal by sa ním stať ako nominant národniarov riaditeľ Odboru špecializovaných služieb Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Jaroslav Málik.

Doterajší prvý viceprezident Milan Lučanský má po novom šéfovať inšpekcii na ministerstve vnútra. Vo funkcii generálneho riaditeľa sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra má nahradiť Ivana Ševčíka. Ten má zas obsadiť post policajného pridelenca v Prahe. Tam končí vo funkcii Ján Vaľo, ktorý odchádza do civilu.

V médiách tiež zaznela informácia, že na miesto viceprezidenta Ľubomíra Ábela by mal byť vymenovaný ako nominant Mosta-Híd bratislavský krajský policajný šéf Csaba Faragó. Podľa informácií agentúry SITA však k tejto výmene nedôjde.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Policajný zbor SR