Šéfom Sociálnej poisťovne bude Ľubomír Vážny

07.07.2016 12:55
Ľubomír Vážny
Ľubomír Vážny. Autor: ,

Generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne sa od 24. júla tohto roka stane poslanec za stranu Smer, bývalý vicepremiér pre investície a exminister dopravy Ľubomír Vážny. Vláda totiž vo štvrtok schválila návrh na jeho vymenovanie na tento post, ktorý predložil minister práce a sociálnych vecí Ján Richter.

Funkčné obdobie šéfa poisťovne trvá šesť rokov a jeho mzda predstavuje 6-násobok priemernej mzdy na Slovensku, čo je aktuálne 5 298 eur.

Ľubomír Vážny vo funkcii šéfa poisťovne nahradí poslanca za Smer Dušana Muňka, ktorému sa končí funkčné obdobie. Muňko pritom na túto pozíciu nastúpil ešte koncom augusta 2008. Vláda Ivety Radičovej ho však z tejto funkcie odvolala koncom augusta 2010.

Vtedajšia premiérka to zdôvodnila tým, že Muňko závažne porušil zákony v oblasti hospodárenia Sociálnej poisťovne. Na post generálneho riaditeľa poisťovne namiesto Muňka nastúpil Ľuboš Lopatka.

Ústavný súd SR však v lete 2012 rozhodnutie vlády Ivety Radičovej o odvolaní Muňka z funkcie šéfa poisťovne zrušil ako protiústavné. V júli 2012 sa Ľuboš Lopatka vzdal svojej funkcie a na post generálneho riaditeľa poisťovne sa vrátil Dušan Muňko.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #Ľubomír Vážny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku