Jedno z hľadaných dievčat z Čistého dňa našli vo Viedni

Polícia už vypátrala jedno z dvoch dievčat, ktoré minulý týždeň odišli z resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante. Dievča sa našlo v Rakúsku vo Viedni.

03.10.2016 14:24
debata (29)

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, 16-ročná Skarleta Kotlárová zo Šale a 15-ročná Zuzana Krajčírová z Bratislavy odišli z resocializačného zariadenia v Galante v noci zo stredy 28. na štvrtok 29. septembra. Mladšie z dievčat, 15-ročnú Zuzanu z Bratislavy už našli. „Nachádza sa na polícii vo Viedni, kde si ju vyzdvihnú pracovníci zariadenia,“ informovala Martina Kredatusová.

Polícia podľa Kredatusovej začala pátrať po dvoch chovankyniach resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante ihneď po nahlásení ich nezvestnosti, teda vo štvrtok 29. septembra. Pátranie zverejnila aj na verejne prístupnej webstránke Ministerstva vnútra SR. „Polícia štandardne najprv vykonáva operatívne previerky na vypátranie osôb a až následne, s ohľadom na konkrétny prípad, žiada médiá o súčinnosť pri pátraní,“ dodala Martina Kredatusová.

Podľa údajov zverejnených políciou na webstránke je nezvestná Skarleta (r. 2000) silnejšej postavy, váži cca 83 kg, je vysoká 162 cm a má krátke čierne kučeravé vlasy a tmavohnedé oči.

29 debata chyba
Viac na túto tému: #pátranie #galanta #kauza zneužívania v Galante